Науковці стверджують: Україна потребує вирощування енергетичних культур


В Україні потрібно розвивати біоорієнтовану економіку та використовувати в якості альтернативних джерел енергії енергетичні культури, вважає директор інституту енергетичних культур та цукрових буряків, професор Микола Роїк.

Таке бачення науковець висловив на нещодавно проведеній на Івано-Франківщині нараді з питань поширення в Україні досвіду використання біоенергетичних технологій.

«В нашій державі є 8 мільйонів гектарів низькопродуктивної землі, яка взагалі не використовується, − говорить Микола Володимирович. − Її потрібно задіяти. На цих ділянках пропонуємо заготовляти цукрові буряки, трав'яний, кукурудзяний силос та силос цукрового сорго. Це суто українські культури, їх вирощування відпрацьоване, вони мають надзвичайні можливості».

На особливу увагу, переконаний Микола Роїк, заслуговує цукрове сорго. Ця рослина, висота якої досягає декількох метрів, добре пристосовується до кліматичних і грунтових умов, має високу продуктивність (понад 90 тонн з гектара). Культура може використовуватися як джерело для отримання біоенергії, а також ефективного екологічно чистого добрива.

Також науковець вважає перспективним для України збільшення обсягів вирощування кукурудзи.

«Було б економічно доцільно вирощувати 2 мільйони гектарів кукурудзи на силос, − зазначає Микола Роїк. − При врожайності 80 тонн з гектара силосної маси ми би мали вихід 32 мільярдів кубометрів біогазу або 17 мільярдів кубометрів природного газу. Використовуючи потенціал енергетичних культур, покрили б потребу в 24,6 мільярдів кубометрів газу». 



30 Жовтня 2014 p.
©http://briz.if.ua/