Відбулася школа РАДАР та підготовлено концепції 10 екологічних молодіжних проектів


З 18 – по 28 серпня 2014 р. в польському місті Люблін в Люблінському муніципальному Центрі культури проходила школа менеджменту, лідерства та фандрейзингу РАДАР для студентів, аспірантів та викладачів з Івано-Франківської області України та Люблінського воєводства Польщі. Організатором школи виступило управління неінвестиційцних проектів гміни Люблін. 

Школа відбувалася в рамках проекту громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (АРПІ), виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ґміни міста Люблін (Польща) «Студент з ініціативою: вектор енергозбереження», що виконується за співфінансування ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІСП «Польща – Білорусь – Україна» на 2007 – 2013 роки.

Учасниками школи стало понад 40 представників цільових регіонів проекту. Тренерами школи були польські та українські експерти, котрі і розробили навчальну програму школи РАДАР.

Як зазначила директор ГО «АРПІ» пані Лада Маланій: «Ідея школи РАДАР є унікальною. Нам вдалося об’єднати українських і польських молодих фахівців для спільного навчання, дискусій та розробки інноваційних проектів під егідою близької теми для усіх людей планети - енергозбереження. Школа РАДАР створила та фактично зміцнила транскордонну команду фахівців, здатних впроваджувати енергозберігаючі ініціативи на транскордонному рівні».
Головними темами тренінгів школи були менеджмент енергозберігаючих проектів, фандрейзинг, навички самопрезентації, лідерства, роботи в команді, мистецтво дебатів тощо.

В ході тренінгів, учасники школи мали змогу отримати знання із теоретичних основ ВДЕ (використання відновлюваних джерел енергії), енергетичної ефективності та управління відходами.

Учасники школи мали змогу відвідати об’єкти ВДЕ Любліна, серед них були: природний парк «Білий Стовп», де було продемонстровано роботу чотирьох технологій ВДЕ, ГЕС у Неліші, біогазову станцію у м. Пясках, приватну компанію, що виробляє сонячні батареї, а також завод із переробляння сміття.

За словами директора управління неінвестиційних проектів гміни Люблін, партнера проекту, пана Кшиштофа Лонтки, головним надбанням школи став практичний її компонент. Учасники готували власний енергозберігаючий проект. Концепції цих проектів стосувалися створення нових або впровадження існуючих механізмів заощадження енергії, використання екоматеріалів у побуті та у власній справі, підвищення обізнаності представників місцевих громад щодо необхідності заощадження енергії та конкретних методів енергозбереження, створення платформи для законодавчих змін у регуляторній сфері.
Проекти, підготовлені в рамках школи РАДАР – це промоція та шанс для молодих та ініціативних учасників зарекомендувати себе та в перспективі втілити свій проект у життя.



2 Вересня 2014 p.
©http://briz.if.ua/