Івано-Франківці відвідали могилу Бандери в Німеччині


Івано-Франківські активісти, які зараз перебувають в Європі, в День Незалежності відвідали цвинтар Waldfriedhof, де спочиває Степан Бандера:

"Не знаю, як часто навідує могилу Бандери Меркель, але «святе місце не пустує», тому щойно вона в Україну, ми – в Німеччину, на цвинтар "Waldfriedhof", - пише івано-франківець Ростислав Шпук на своїй сторінці у фейсбук, - Подякували Бандері – навіть не так за те, що він робив колись, а за те, що він робить тепер, самим іменем своїм, яке все живіше піниться на москальських устах (не узагальнювати з росіянами, тобто ототожнювати обережно), роблячи очевидно смішною їхню тупикову войовничу розумову безпорадність. Цю «народну рису» ввірених Путін чуйно розвивав з десяток років, намацуючи терраціональну м’якість російської піддатливості і терпляче вирівнюючи «громадській настрій» - саме як цвинтарне поле – шуфлею і рискалем…

Тому чорні відбитки черевиків на білому надмогильному хресті, недавно поваленому "вітром зі сходу" – більш ніж красномовні. Як і те, що вони лежать поряд, рівновеликі - Бандера і хрест. Добре було б так все й залишити – бо сам С.Б. за 55 років після смерті теж умовно перетворився на хрест перед носом вурдалаки. Його могила сьогодні – межово проста: мінімалістичний білий тесаний куб на чорній землі.

 

Тим часом неозорий простір «лісу мертвих» - кладовища "Вальдфрідгоф” - поділено рослинними "живоплотами" на окремі "спальні спільноти", деякі – навіть з власним мікрокліматом і дозуванням інсоляції. В «кварталі Бандери» (поле 43) - жодної "щільності забудови", хоча трапляються свої "висотки" - мабуть, вцілілі прояви "цвинтарного ампіру" 19 століття.

На одній із забутих могил з-під папороті несподівано виглядає не менш забутий облізлий веселий гномик-гробокоп з лопатою, привітно махає рукою.

Десь тут похована і Лені Ріфеншталь. Але сьогодні не її свято.

З Днем Незалежності!"

Ростислав Шпук, фото автора 



24 Серпня 2014 p.
©http://briz.if.ua/