Біженців із Криму переселять у російську глибинку


Прихильників Новоросії, які сподівалися проміняти буремний Донбас на сонячний Крим і зареєструвалися на півострові як біженці, чекає гірке розчарування. З четверга самопроголошена кримська влада почала програму переселення біженців у російську глибинку. «Сьогодні ми докладаємо всіх зусиль, щоб дати можливість біженцям потрапити на материкову частину РФ. Поступово всі переїдуть туди, в Криму пунктів тимчасового розміщення не буде», — заявив кримський «прем’єр» Сергій Аксьонов. Планується, що кожного дня півострів залишатиме близько тисячі осіб. Наразі в регіоні перебуває близько 7 тисяч переселенців. Для них кримчани організували міграційні пункти під Сімферополем та в інших населених пунктах Криму.

Не надто раді Донбасу і в інших «злачних» місцях Росії. Як уже писала «УМ», Федеральна міграційна служба РФ висунула ініціативу закрити всі пункти тимчасового перебування українських біженців у Криму та ще в кількох російських регіонах до 1 вересня. Згідно з постановою влади РФ, біженців не будуть переселяти в Москву та Московську область, Петербург, Ростовську область і Чечню. Для них готують місця на Далекому Сході, в Магадані, в Архангельській області та інших містах російської глибинки.

Для багатьох прихильникiв пiвнiчного сусiда сподівання, що Росія зустріне їх iз розкритими обіймами, змінюються розчаруванням. Днями біженці з Донбасу, які опинились в Архангельському реабілітаційному центрі «Роднік», написали листа Путіну, де поскаржилися, що вони нікому не потрібні. Про це повідомила архангельська газета «Правда Сєвєра». «Просимо вас про допомогу. Ми їхали по вашій програмі, а статус біженця нам ніхто не дає. Погрожують виселити до 15 вересня 2014 року через заїзд громадян за путівками на реабілітацію, не надають навчальні заклади дітям. ЗМІ не впускають на територію центру. Майже немає дитячого харчування, медикаментів, засобів особистої гігієни тощо», — йдеться у листі донбасівців до російського президента.

Грошей у новоселів наразі немає навіть на дорогу назад, адже якщо людина не отримала статус біженця, то вона не отримала відповідних грошових виплат. За весь час перебування в Архангельську біженці отримали по 3,5 тис. рублів від Червоного Хреста, які давно закінчилися, розповідають люди. Щоб поспілкуватися з журналістами, біженці мають вийти за територію «Родніка», бо директор забороняє будь-який контакт із пресою. Переселенці скаржаться, що він закрив дитячі ігрові кімнати, не пустив телебачення і не віддає гуманітарну допомогу, яку назбирали місцеві жителі. «А найстрашніше, що він на кожному зібранні говорить: «Навіщо ви сюди приїхали», — цитує газета старосту заїзду Олену Казіну.

Як відреагує Путін на прохання біженців — невідомо. Однак багато людей тепер відмовляються від російської допомоги і шукають можливостей повернутися назад. За інформацією агентства ООН у справах біженців, із близько 198 тисяч українців, які виїхали до Росії, заяву на отримання статусу біженця подали лише близько 78 тисяч.

Джерело: Україна Молода



22 Серпня 2014 p.
©http://briz.if.ua/