Про способи уникнення агресії говорили з неповнолітнім ув’язненим Івано-Франківського слідчого ізолятора


Однією з найактуальніших проблем сьогодення є зростання агресивності підлітків. Це пов’язано передусім із загальною соціальною напруженістю, психологічною неврівноваженістю всього суспільства, зростаючою кризою соціальної системи…

Становлення агресивної поведінки – складний і багатогранний процес, у якому діє низка чинників. Це можуть бути як особистісні характеристики особистості так і зовнішні, особливо вплив сім’ї. Характер стосунків між батьками, між батьками та дітьми, дисгармонія в сім’ї - перш за все визначають агресивну поведінку дітей. Таким чином, у підлітковому віці агресивна поведінка є своєрідним захисним механізмом. Враховуючи всі чинники, що беруть участь у становленні агресивної поведінки підлітків, можна запобігти чи обмежити вияв агресії.

Щоб уникнути агресії, необхідно навчитися переосмислити себе і свою поведінку. Скинути негативні думки можна, навчившись позитивно дивитися на світ, очистивши свідомість від злості й заздрості. Для цього необхідно направити агресивну енергію в позитивне русло, а це - будувати плани на майбутнє і домагатися їх реалізації, правильно розставляти життєві пріоритети. Добре допомагають скинути негативну енергію заняття спортом. Про це та багато інших порад йшлося на психологічному занятті “Як позбавитися стану внутрішньої агресії”, проведеному з неповнолітнім ув’язненими, який тримається в Івано-Франківському слідчому ізоляторі.

Основна мета заходу – допомогти підлітку упоратися з переживаннями, які заважають його нормальному емоційному самопочуттю та спілкуванню з ровесниками.

Ірина Косюк, практичний психолог Івано-Франківського слідчого ізолятора



12 Серпня 2014 p.
©http://briz.if.ua/