Служба фінансових розслідувань створюватиме умови для ведення бізнесу, а не боротиметься з ним, - Володимир Хоменко


Під час кущового семінару для представників бізнесу і громадських організацій Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської і Тернопільської областей, який відбувся нещодавно у Львові, Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко розповідав про аспекти створення Служби фінансових розслідувань, її основні завдання та функції.

 «Сьогодні боротьбою з економічними злочинами, зокрема, в частині сплати податків займаються МВС, структури по боротьбі з економічною та організованою злочинністю, відповідний департамент СБУ і податкова міліція, яка скомпрометувала себе в минулому, - повідомив під час семінару Володимир Хоменко. - Податкова міліція як клас повинна вмерти, а її функції – залишитись і максимально спрямуватись на створення умов для ведення бізнесу, а не на боротьбу із ним. А функції всіх названих структур мають бути надані єдиній державній структурі – центральному органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який матиме право вести агентурно-оперативну, контрольно-перевірочну роботу та досудове слідство».

Перше питання, яке прозвучало з боку громадськості, стосувалося об’єму витрат бюджету на утримання нової служби. За словами Володимира Хоменка, додаткових витрат бюджет не зазнає, оскільки на утримання Служби фінансових розслідувань будуть використані кошти, які передбачені бюджетним розписом на утримання тих структур, функції яких ця служба виконуватиме.

Поцікавились учасники семінару також питанням громадського контролю за діяльністю СФР. Перший заступник Голови фіскальної служби України повідомив, що такий контроль здійснюватиме Громадська рада, яка надаватиме пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів та проводитиме їх антикорупційну експертизу.

Серед пропозицій громадськості, зокрема, прозвучало побажання чітко визначити відповідальність держави за нанесені суб’єктам господарювання збитки внаслідок можливих неправомірних дій працівників Служби фінансових розслідувань під час виконання ними своїх обов’язків. Запропоновано також зробити доступними на офіційному сайті новоствореної служби реєстри фіктивних та ризикових підприємств, що упередило би співпрацю з ними добросовісних платників.

Упродовж двох наступних тижнів Володимир Хоменко зустрічатиметься з представниками інших регіонів України, аби почути думки щодо удосконалення концепції нового відомства. Після проведення громадських обговорень відповідний законопроект про створення СФР з урахуванням пропозицій громадськості буде розглянутий Верховною Радою.



11 Серпня 2014 p.
©http://briz.if.ua/