«Усі кути Трикутника», що складають андрогіна


 

Життя видатних  людей  завжди викликало зацікавленість у людства.  Що спонукало їх обрати такий шлях, відмовитись від благ цивілізації та матеріального забезпечення, що заставило бути у постійному пошуку ідеального? - Більшість з цих питань є риторичними. Втім, обов’язково знаходяться люди, які бажають дослідити шлях геніїв, намагаються зрозуміти їхню мету, їхню шкалу цінностей.

Дослідити геній Григорія Сковороди взявся письменник Володимир Єшкілєв. Вчора відбулась презентація роману про українського  філософа і вічного гностика під назвою  «Усі кути Трикутника».

У своєму творі-дослідженні  пан Єшкілєв подає  Сковороду,  як людину конфліктну, незадоволену життям,  людину, яка ненавидить світ, котрий її не розуміє.  Його крик – не іронія, не гротеск, а просто відчай. В той же час у романі письменника Сковорода постає як досконала істота – андрогін, яка поєднує в собі чоловіче і жіноче, світло і  темряву, сонячну та місячну природу.  Сковорода зображений  не як  соціопат, а як містик, у всій складності духовного і тілесного життя.

Не обминає автор і ймовірності певного масонського трибу життя Григорія Сковороди і недвозначно натякає на приналежність українського гностика до спільноти «вільних каменярів».

 «Сюжет книги поданий у певних вузлах. Я вважаю це виправданим, оскільки містика життя не росте у певній послідовності, але у вигляді вибухів,- зазначає автор. – головна ідея твору – первинність тексту перед людською інтерпретацією.

Книга «Усі кути Трикутника» видана Київським видавництвом «Академія» у серії «Автографи». Слід зазначити, що саме в цій серії вийшло чимало художніх творів про відомих українців, в тому числі і дві книги іншого нашого земляка – Степана Процюка, який художньо дослідив життя Василя Стефаника і Володимира Винниченка.



4 Травня 2012 p.
©http://briz.if.ua/