Артем Чапай презентував книжку «Червона зона»


В Івано-Франківську письменник та мандрівник Артем Чапай представив фантастичний роман-застереження «Червона зона», що нещодавно вийшов у видавництві «Нора-Друк».

Головний герой роману – молодий журналіст Антон Ципердюк, який живе у світі, поділеному на багаті безпечні “зелені зони” й бідні незахищені “червоні”. Випадково вчинивши злочин, Антон вимушений тікати на територію червоної зони, якої боїться й уявлення про яку має лише зі ЗМІ. Налаштований на найгірше, він саме в цьому середовищі людей, які мають репутацію лузерів, знаходить найкращих друзів і кохану.

Дія роману відбувається в Києві недалекого майбутнього, проте більшість описаних речей характерні для сучасної України. У книзі ці проблеми доведені до нового рівня: погані дороги стають дедалі гіршими, будинки перетворюються на багатоповерхові слами, власники крутих електронних гаджетів стикаються з браком чистої води.

Антон із новими друзями бореться проти забудовників, що виселяють людей із домівок під приводом “розвитку” міста. Він стикається з тортурами в так званих правоохоронних органах. Людей ділять на перший і другий сорт, і між ними виростає стіна, котру охороняють озброєні найманці. Усе це – в суспільстві, що називає себе демократичним.

Артем Чапай про свою книжку: «Червона зона» - це художній твір про світ вигаданий, який може стати реальністю. Це книжка про похмурі тенденції, які я спостерігаю в цілому світі. Події роману відбуваються в умовному майбутньому, але йдеться, звичайно, про сучасність. Уявіть собі світ, поділений на дві частини: частину людей, які захищені, які ні в чому собі не відмовляють («зелена зона»), та іншу, більшу частину, де люди хоча й виживають, але постійно під загрозою втратити все – роботу, здоров’я, житло («червона зона»). Головний герой внаслідок неправдивих звинувачень змушений тікати із «зеленої зони» до «червоної». Він поступово адаптується у цьому світі, який мешканці «зеленої зони» вважають ворожим. Навіть у важких умовах, люди в «червоній зоні» все одно залишаються людьми.

Під час написання я частково надихався творами соціальної фантастики: «Машиною часу» Г.Уелса, «1984» Дж.Оруелла».

Письменник також розповів про свій особистий досвід виживання у інших країнах, а також відповів на запитання публіки. 

Наприкінці презентації читачі отримали автографи на своїх примірниках «Червоної зони».

Про автора: Артем Чапай – письменник, перекладач, журналіст, мандрівник. Після знайомства на власній шкурі з гауптвахтою, навесні 2001 під час “України без Кучми” кинув навчання в Академії СБУ. В подальшому здобув ступінь бакалавра філософії в Києво-Могилянській академії. Під час навчання працював офіціантом у нічному клубі, кур’єром, редактором дитячого журналу, перекладав відео для українських телеканалів, був репортером при МЗС. Артем Чапай був одним із засновників громадського руху “Збережи старий Київ”.

Півтора року мандрував Америкою, заробляючи фізичною працею. Книга про цю подорож, “Авантюра”, вийшла друком у 2008. Друга книжка, “Подорож із Мамайотою в пошуках України”, стала фіналістом конкурсу “Книга року BBC-2011”.

Перекладав твори Н. Чомскі, Е. Валлерстайна, Е. Саїда, М. Ганді, Ч. Тейлора. Оповідання й колонки Чапая публікуються в українських ЗМІ. За оповідання “Один день щастя” й “У вас все нормально?” у 2012 він отримав відзнаку від La Strada-Україна та Інформаційно-консультативного жіночого центру. У 2013 переміг у міжнародному конкурсі й отримав стипендію Центральноєвропейської ініціативи та Словенської асоціації письменників, під час якої збирав матеріал для наступної книги.
 



31 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/