Професія журналіста неабияк приваблює молодих і креативних людей


Журналістика – одна з найцікавіших професій, жоден інший різновид людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації. Телебачення, радіо, а також інші засоби масової інформації формують у молодих людей певну думку про професію журналіста. Репортери, журналісти, кореспонденти набувають популярності на рівні з артистами естради, тому не дивно, що кількість бажаючих поступити на факультет журналістики зростає. Недарма кажуть: "Журналісти - четверта влада світу".

Журналістську освіту в ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" бажають отримати майже три сотні абітурієнтів. Журналістика приваблює оригінальних і цікавих людей, тих, хто любить пізнавати щось нове. Тому так багато абітурієнтів обирають саме цей фах, оскільки він дозволяє перебувати в центрі подій і першими дізнаватися та аналізувати інформацію.

Зростання чисельності нових регіональних засобів масової інформації зумовило потребу кваліфікованих спеціалістів в обласному центрі, районах і територіально-прилеглих містах Івано-Франківської області.

Журналістика - напрям підготовки, який потребує, окрім оцінки загального рівня знань вступника, ще й перевірки та оцінювання здібностей до творчої діяльності (проходження творчого конкурсу).

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, 25 липня, проводиться додаткова сесія проведення творчого конкурсу. Розповідає голова предметної комісії з журналістики Г.І.Марчук : "У молоді сьогодні є свобода мислення і критичність сприйняття. До нас приходять абітурієнти, із якими легко працювати, оскільки вони активні, цілеспрямовані, грамотні, частково уже підготовлені. За кілька днів роботи предметної комісії ми переконалися, що це величезний творчий потенціал, який ми будемо спрямовувати в потрібне русло, розвивати у студентів усі необхідні навички".
Як саме проходить творчий конкурс? - Моделюється професійна ситуація, запрошуються відомі в області журналісти, абітурієнти протягом години мають можливість поспілкуватися з ними, далі пишуть журналістський твір. Це може бути інтерв'ю, стаття.

Захоплено проходили зустрічі з Генеральним директором ОТДРК Карпати, заслуженим журналістом України, володарем високої журналістської відзнаки "Золоте перо" Володимиром Приймаком. Спілкувалися наші абітурієнти і з Головним редактором ТРК "РАІ" Андрієм Івановичем Русиняком, Генеральним директором ТРК "Галичина", заслуженим журналістом України, активною громадською діячкою Ольгою Бабій. Це хороша форма співпраці: абітурієнти отримують реальний досвід спілкування з журналістами, яких до цього часу бачили тільки на телеекранах. Водночас запрошені гості переконуються, що молодь прагне нових знань і вмінь. Андрій Іванович Русиняк назвав таку форму спілкування за аналогом до відомої передачі на "РАІ" "Фактор успіху навпаки" і тут же записав телепередачу про майбутнє журналістики в нашому університеті "Новий погляд".

Маємо спільну мету - утвердження Університету як провідного центру підготовки журналістів на Прикарпатті та й в Україні загалом.



25 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/