Міжнародна Літня Школа суспільного вчення Церкви "Демократія та лідерство"


На базі туристичного комплексу "Горгани" в селі Яблуниця Яремчанської міської ради Івано-Франківської області 14 - 23 липня 2014 року проходила Міжнародна Літня Школа суспільного вчення Церкви "Демократія та лідерство" - повідомляє прес-служба ПНУ ім. Василя Стефаника.

Школу організували Соціальна Академія "Caritas in Veritate" та кафедра політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Для учасників школи – студентів Прикарпатського національного університету та іноземних студентів - заняття проводили професори та викладачі Університету Кал'ярі (Італія), Університету Барселони (Іспанія), Національного Коледжу Ірландії, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Київського національного університету ім. Т. Шевченка та інші.

Цікавою для студентів виявилась лекція доктора політичних наук, завідувача кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Дем'янчука О.П. на тему "Теорія і практика ухвалення політичних рішень". Під час жвавої дискусії аудиторія дійшла спільного висновку, що влада – це здатність здійснювати вплив задля досягнення цілей. Інформація, подана на лекції, отримала своє логічне продовження. На основі теоретичного матеріалу учасники Школи були поділені на групи, котрі отримали практичні завдання.

Вагоме практичне значення мала відкрита лекція професора Едмунда Грейса (Ірландія) на тему "Демократія та суспільне щастя". На лекції обговорювались важливі проблеми сьогодення: суспільні цінності, просоціальність, соціальна доктрина церкви та ін. Питання, що виникали під час розмови, були емоційними та продемонстрували глибоку стурбованість учасників з приводу теперішньої ситуації на Сходу України та конфлікт з Російською Федерацією.

На лекції професора Джузепе Арджіолас (Італія) "Цивільна економіка та корпоративна соціальна відповідальність: керування зміною" були обговорені поняття бізнесу, економіки, фінансової кризи та інших. Учасники практикували методику "мозкового штурму", щоб краще зрозуміти такі питання, як фінансова криза, її наслідки і помилки, які люди часом допускають.

Одним з ключових понять у лекції викладачів Роберта Роче та Паули Канарчі (Іспанія) "Лідерство та суспільно-орієнтована поведінка" була концепція просоціальних дій – ті моделі поведінки, які, не прагнучи зовнішньої чи матеріальної компенсації, вигідні для: інших людей, відповідно до критеріїв цих приймачів; об'єктивно позитивних соціальних цілей. Викладачі поставили питання про процес позитивної оцінки поведінки інших, ефективної комунікації та якості прослуховування. Вони обговорили з учасниками зовнішні та поведінкові свідчення прослуховування.

Безумовно, що організація та проведення схожих масштабних заходів має вагоме теоретичне та практичне значення для учасників, відіграє важливу роль для самовдосконалення та розвитку міжособистісних взаємин.



24 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/