Микола Кучернюк: «Український виробник так і не отримав жодних преференцій»


Підписавши економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС, українська влада, на жаль, до цього часу так і не дала жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. В той же час, за даними кадрового порталу hh.ua, конкуренція на ринку праці України в червні зросла майже в півтора рази. Якщо в травні вона була на рівні 4-х чоловік на робоче місце, то в червні показник збільшився до 6-ти. Найбільше падіння спостерігалося у сфері транспорту і логістики (36%), бухгалтерії та фінансів підприємства (34%), продажів (30%) і закупівель (31%). Значно зменшилася кількість пропозицій для топ-менеджерів (37%) і молодих фахівців (34%). Як вважають аналітики, дана тенденція буде тільки зростати.

Україна так і не отримала відповідей, що буде з її підприємствами ВПК, металургічними заводами, підприємствами важкої промисловості. Багато питань залишається щодо подальшої долі українського автопрому. Вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем.

Окрему увагу громадськості, політиків, влади та світової спільноти Партія розвитку України звертає на ситуацію у вітчизняному військово-промисловому комплексі. Попри те, що українська продукція в даній сфері є конкурентоспроможною, однак експерти наголошують, що підписання економічної частини Угоди про асоціацію створює ризики занепаду українського ВПК. При цьому ми бачимо політику подвійних стандартів світової спільноти. З однієї сторони ми чуємо про санкції, які ось-ось Захід має ввести проти РФ, але так і не вводить. З іншого боку, тільки за перших 6 місяців 2014 року обсяг поставок російського озброєння за кордон склав 5,6 мільярдів доларів, а загальний портфель експортних замовлень зріс майже до 50 мільярдів доларів. Проте, український виробник так і не отримав жодних преференцій.

Основою українського суспільства, так як і більшості європейських країн, має стати формування та зміцнення позицій так званого «середнього класу». Наразі, з боку влади та Верховної Ради України не було запропоновано жодних проектів, законів чи програм розвитку в напрямку оптимізації податкового середовища, створення умов захисту національного виробника та надання державної підтримки представникам дрібного та середнього бізнесу. Коли ми гововоримо про нагальну необхідність вирішення питань зайнятості та працевлаштування населення, ми не повинні забувати той факт, що саме цей, найбільш вразливий, прошарок української економіки містить у собі прихований потенціал, який дасть можливість ефективно задовільнити потреби ринку праці та соціального забезпечення населення.

Крокуючи до Європи, ми повинні чітко усвідомлювати власні дії і розуміти зміст причинно-наслідкових зв'язків. Варто пам’ятати про те, що досягнення європейських стандартів і відповідного рівня життя, першочергово, забезпечується не лишень методом підписання економічних угод, але й шляхом глибинної внутрішньої реструктуризації країни, прийняттям відповідних рішень, законів та впровадженням ряду реформ.

Микола Кучернюк, громадський активіст, член Партії розвитку України

 



15 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/