Володимир Клюс: «Неможливо починати зміни з накладення фінансового тягаря на населення»


Володимир Клюс – член Політради партії, голова Івано-Франківського регіонального осередку Партії розвитку України, поділився думками щодо нинішньої ситуації на Прикарпатті в системі оплати житлово-комунальних послуг:

Загострення економічної кризи дедалі інтенсивніше впливає на гаманці пересічних українців. При рекордно низькій оплаті праці громадяни нашої держави віддають рекордно високі суми за ЖКГ. Від початку року в Україні подорожчали майже всі види комунальних послуг, що декілька років поспіль тримались однієї ціни.

В Україні після зміни влади новий уряд оголосив курс на підвищення тарифів для населення на газ, електроенергію та централізоване теплопостачання. Переважна більшість українців живе за межею бідності, однак чинний уряд не подбав про те, аби допомогти витягнути народ з зубожіння та поневірянь світом, а підвищив вартість послуг, необхідних для існування: ціна на газ з 1 травня зросла в 1,5 рази, до 1089 грн за тис. кубометрів з 720,54 грн за тис. кубометрів. З 1 червня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), підвищила тарифи на електроенергію для населення на 10-40% залежно від обсягів її споживання. Крім того, Нацкомпослуг прийняла рішення про підвищення тарифів на послуги з централізованого теплопостачання в середньому на 40% з 1 липня.

Зростання цін на комунальні послуги, перш за все, на воду, є неприйнятними для Партії розвитку України. Неможливо починати зміни з накладення фінансового тягаря на населення.

Ціни на комунальні послуги тримались одного курсу досить довгий період часу. До цього дня ніхто не наважився їх збільшити, піднімаючи свій рейтинг серед електорату обіцянками про зниження цін і стабільність. Якби процес подорожчання тарифів проходив поетапно, українському споживачу було б набагато легше пристосуватись до нових реалій існування.

В Івано-Франківську водопостачання подорожчало на 41,7%. Загальна вартість кубометра води та стоків для всіх споживачів становитиме 8,28 грн., з них водопостачання — 3,88 грн., водовідведення — 4,4 грн. У Калуші квартплата зросла від 20 % до 60%, Одночасно зросли тарифи на вивезення ТПВ. Відтак вартість перевезення і захоронення одного кубометра відходів зросла на 5,6 грн. (16,7%) і становить 39,68 грн .

У Коломиї відтепер кубометр водопостачання коштує 8,93 грн, а водовідведення - 5,71 грн. , що спричинило акції протесту проти чинної влади. Люди відмовляють платити майже 15 гривень за кубометр спожитої води. Кажуть, що згідні на підвищення тарифу лише на 2 гривні. Якщо їхні вимоги не будуть почуті, то продовжуватимуть платити за воду по старих тарифах. Тариф для населення за водопостачання та водовідведення у розмірі 15 гривень є зависоким і не відповідає якості питної води.

То що матимемо з даної ситуації? Колосально збільшаться борги українців у ЖКГ, адже зросли ціни і на товари першої необхідності, і на транспорт, тому віддавати шалену кількість грошей за тепло та воду не зможуть апріорі. До того ж попереду зима. Як діятиме влада з боржниками? Власне, пожинатиме плоди своєї праці уже дуже скоро…

Позиція нашої політичної сили з даного приводу однозначна – ми виступаємо категорично проти того, аби державні проблеми та зобов’язання влади перед іноземними партнерами вирішувались за рахунок українців.

Джерело: Франківчани

 



9 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/