В Івано-Франківську регіонали підписали меморандум з опозиційними партіями


В Івано-Франківську представники політичних сил підписали Меморандум із рухом ЧЕСНО щодо відповідності шести громадським критеріям кандидатів в депутати, які будуть балотуватися до парламенту восени 2012 року за списками та в мажоритарних округах.

Документ підписали представники Івано-Франківських обласних організацій політичних партій: О. Левицький, «ВО «Батьківщина», М. Давидів, ПП «Громадянська позиція», Ж. Дутчак, «Партія Регіонів», В. Головчак, «Українська Народна Партія».

Заступник голови обласної організації «Свобода» Василь Попович повідомив, що на місцевому рівні «ми підтримуємо підписання Меморандуму, однак остаточне рішення буде ухвалено на політичний раді партії, яка відбудеться в неділю».

Також представник партії «УДАР» О. Макух зазначила, що «підписання угоди з рухом ЧЕСНО відбудеться у цю суботу на всеукраїнському з’їзді партії за участі Віталія Кличка».

Олег Рибачук, один із засновників руху, який взяв участь у заході, також зазначив, що «на місцях у політичних сил більше готовності очищуватися, ніж на центральному рівні. Важливо, щоб лідери партій дослухалися до вимог громадянського суспільства».

Відповідно до Меморандуму партії зобов’язуються висувати кандидатів, які не порушували права та свободи громадян, непричетні до корупційних дій та прозоро декларують статки. А також не висувати у кандидати чинних депутатів, які голосували неперсонально, не брали участь в засіданнях парламенту та порушували волю виборців, стаючи «тушками».

Місцеві спікоординатори руху ЧЕСНО Віталій Світлик та Тарас Случик наголосили під час заходу, що «результати громадського аудиту нинішніх депутатів буде оприлюднено вже на початку червня».
Додатково: www.chesno.org

Громадянський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» у жовтні 2011 року. Місія руху ЧЕСНО - забезпечити нову якість української політики, шляхом активізації суспільства задля очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть балотуватися до Верховної Ради у 2012 році.

6 «критеріїв доброчесності» висувають до чинних депутатів та майбутніх кандидатів учасники громадянського руху ЧЕСНО. Критерії визнали важливими від 66 до 80% українців (за результатами загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у грудні 2011 року):
Відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
Непричетність до корупційних дій;
Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя;
Особисте голосування в парламенті;
Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

Ініціаторами руху ЧЕСНО є 12 громадських організацій: Інтерньюз-Україна, Центр UA, Інститут масової інформації, Комітет виборців України, Центр політичних студій та аналітики, Інститут медіа права, Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, Фундація «Суспільність», Антирейдерський союз України, Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність», ГО «Українська справа», Холодноярська ініціатива.
Наразі в усіх регіонах України (включно з м. Севастополь) сформовано 26 майданчиків Руху, до регіональних координаційних рад увійшли більш ніж 300 активістів з близька 150 громадських організацій.

У березні учасники руху ЧЕСНО спільно з журналістами, експертами та громадянами розпочали громадський аудит нинішнього складу парламенту. Після оприлюднення результатів перевірки чинних депутатів активісти руху здійснять аналогічний аналіз на відповідність критеріям доброчесності кандидатів, які балотуватимуться.
 



28 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/