Цьогоріч резидентом "Станіславського феномену" став молодий літератор з Полтави Роман Повзик


«Станіславський феномен» – перша в Україні літературна резиденція для молодих україномовних письменників. Цьогоріч переможцями відбіркового туру, котрі скуштують на смак життя столиці Прикарпаття, стали Ірина Роік з Кривого Рогу та Роман Повзик з Полтави, з яким спілкувались «Франківчани».

Свою мотивацію участі в «СФ» молодий письменник описав наступним чином: «Я хотів би побачити місто, де народилась моя дівчина».

Романтичний, мрійливий та надзвичайно талановитий – так відгукуються про Романа його земляки.

Народився він 6 липня 1990 року. Закінчив Полтавський національний технічний університет імені Ю.Кондратюка. Наразі навчається в аспірантурі.

Учасник незалежного мистецького об’єднання «MagnumOpus», в рамках якого був організатором низки літературних вечорів, слемів, благодійних читань, трьох «Мегамаршів у вишиванках», кінофесту «Відкрита ніч», двох соціально-мистецьких акцій «Кадетаріумів», персомансу «33 літхвилини».

Цікавиться журналістикою і співпрацює координатором зі ЗМІ у громадських організаціях.

Учасник літературної «Країни Мрій-2013», «Йогансенфесту» 2012 і 2013 року, «Mezhygiryafest», літературної школи у Карпатах 2013 року.

  «Від перебування в резиденції очікую дуже багато, - зазначає Роман, - по-перше, детально познайомитися із цим прекрасним містом, хоча б трішки осягнути його. По-друге, поспілкуватися з його письменниками, здійснити своєрідний обмін культур.

 Мені не подобається, що в Полтаві (та і взагалі у невеликих містах) культура ніби вариться у своєму соці і провінційні автори не надто хочуть ворушитися назустріч новому. У мистецькому об'єднанні "Magnum Opus", котре я представляю, ми намагаємося з цим боротися, роблячи літвечори незвичних форматів, запрошуючи гостей з інших міст або ж подорожуючи країною. Наразі я не уявляю свого життя без "магнумців" і організаторства. Перед від'їздом влаштовую для Полтави кінофест "Відкрита Ніч" - буду координувати сцену. Очікую кілька сотень людей (минулого року було 500 чоловік за даними міліції), щоб мати приємний настрій, від'їжаючи до Вас».

«Станіславський феномен» — явище, яке народилося в Івано-Франківську й накрило всю Україну. Це надзвичайна активізація україномовних авторів славетного міста, яке раніше називалося Станіславів : Юрій Андрухович, Володимир Єшкілєв, Юрій Іздрик, Тарас Прохасько, Галина Петросаняк, Марія Микицей, Ярослав Довган та інші.

Відтак починаючий творець слова з Полтави з нетерпінням чекає на приїзд в місто Франка, аби набратись досвіду у провідних письменників, відчути атмосферу перлини Прикарпаття і поділитись своїм колоритом з колегами по римі та милозвучності. Каже, що поезія для нього - це звукове мистецтво і вловлює набагато більший «кайф» від самого прочитання вірша вголос, ніж від його друкованої версії.

«Станіславський феномен» - , зазначає блогер та фотограф Ростислав Шпук в інтерв’ю «Репортеру», - це такий флеш-моб «творчих» харизм, який полягав в тому, що в один час в одному маргінальному нібито місті з'явилась ціла плеяда молодих людей, які активно видавали мистецькі продукти дуже високого рівня, перш за все - в літературі. Це була інтелектуальна інтервенція, перехоплення загальноукраїнського літпроцесу, що врешті підняло планку для всього сучукрліту, а отже, і самого сучукрліту».

Джерело: Франківчани



2 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/