Івано-Франківщина: підоблікові Рогатинського РП КВІ відвідали художньо-краєзнавчий музей-садибу Миколи Угрина-Безгрішного


оперативні новини

“Тут все священне, все моє,
Бо зветься краєм рідним”.
Д.Білоус

27 червня 2014 року для підоблікових Рогатинського РП КВІ провели ознайомчу екскурсію “Мій край – моя історія жива” в художньо-кразнаєвчому музеї-садибі Миколи Угрина-Безгрішного в м. Рогатині.

Мета заходу - сформувати знання про історію Рогатинщини, ознайомити з відомими діячами, які працювали в різних галузях культури та є вихідцями з Рогатинського району, виховувати шанобливе ставлення до історичних, культурних надбань, традицій своїх предків, патріотичного духу та любові до своєї “малої батьківщини”.

Відвідувачі із великим зацікавленням слухали захоплюючу розповідь завідувача музею Тетяни Петрів про історію створення закладу. Адже ще за часів польської держави у м. Рогатині вже діяв музей, проте через воєнні буревії було втрачено всі експонати і музей зник. Вдруге до ідеї створення культурно-мистецького закладу громадськість міста повернулася лише після проголошення незалежності України.

Неабиякий інтерес у засуджених викликала історія заснування міста, а також макет середньовічного Рогатина. У розділі, присвяченому сакральному мистецтву Рогатинщини, засуджені оглянули древні ікони, фрагменти іконостасів, стародруки, документи, речі церковного вжитку, стародавні вишиті рушники з автентичними опільськими орнаментами. Не залишились поза увагою учасників екскурсії також народне мистецтво, етнографія та побут мальовничого куточка України – Рогатинського Опілля.

Молодь детальніше ознайомилася із постаттю Миколи Угрина-Безгрішного (на честь якого і названо музей), відомого прозаїка, поета, видавця, фотографа, педагога, громадського діяча, активного учасника національно-визвольних змагань, який впродовж багатьох років жив і працював у м. Рогатині.

Засуджені оглянули матеріали, що ілюструють життя та творчість Миколи Угрина-Безгрішного та його сучасників, зокрема, архітектора Романа Грицая, художників Юліана Панькевича, Володимира Баляса та Едварда Козака.

Окремий експозиційний розділ ознайомив та розширив знання відвідувачів про постать Насті Лісовської-Роксолани, яка була однією з найвпливовіших жінок свого часу. Підоблікові оглянули репродукції прижиттєвих портретів Роксолани, документи та фотоматеріали з життя нашої славетної землячки. 

Оксана Попик

 

СЬОГОДНІ - 1.7.2014


07:05 1 липня - День архітектури України
 
В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури». Всесвітній день архітектури...



1 Липня 2014 p.
©http://briz.if.ua/