Кунисівській церкві — 150


На день Пресвятої євхаристії відзначено 150-річчя церкви Воздвиження Чесного Хреста в селі Кунисівцях Городенківського району.

Це свято традиційно велелюдне, бо церква давно має статус відпустового місця. На урочистості з нагоди поважного ювілею прибув правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископ Василь Івасюк. Він очолив архиєрейську літургію, в якій співслужили священики Чернелицького та Городенківського деканатів УГКЦ, а також інших конфесій, адже із цього високодуховного села вийшло чимало священнослужителів.

Після святкової літургії владика Василь вручив нагороди від верховного архієпископа УГКЦ Святослава Шевчука колишньому деканові Чернелицького деканату отцю-мітрату Любомиру Гречину, а також священикам та мирянам, які найбільше доклалися до відновлення храму після чвертьвікового закриття.

Благословення з нагоди Першої сповіді та Врочистого причастя отримало п’ятеро маленьких мешканців села. Владика Василь освятив нові постаменти Хресної дороги, відзначивши, що першу стацію кожен має свою, а на якому етапі стежки до Бога сьогодні перебуває, залежить від особистих помислів та життя.

Є в Кунисівцях ще одна надзвичайна святиня — капличка з каменю, аналогів якій немає в Україні. Біля неї відбулося водосвяття, і владика благословив усіх присутніх, що прибули того дня на відпуст. Тож свято було не лише для мешканців села, але й для численних гостей із навколишньої округи.

Отримавши Боже благословення, очистившись від гріхів, вони ще довго пам’ятатимуть гостинне село з традиціями духовності, щоб наступного року знов приїхати сюди й набратися сил та натхнення.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ23 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/