В Івано-Франківській області тільки один готель має категорію 5*


Про це БРІЗ повідомили в Івано-Франківськстандартметрології. Так, на сьогоднішній день в Україні понад 260 готелів мають "зірочки". Зокрема, в Івано-Франківській області 15 готелів та 1 санаторій мають категорію 3*, один готель має категорію 5*. Також, свої послуги сертифікували понад 60 закладів з надання послуг тимчасового розміщення.

Для тих хто підходить до планування відпочинку досить скрупульозно зазначимо, що ознайомитись з повним переліком категорізованих ("зіркових") готелів та інших закладів розміщення можна на сайті Державного агентства України з туризму та курортів.

На сьогоднішній день діють 2 державні стандарти на послуги проживання - ДСТУ4269:2003 “Послуги туристичні. Класифікація готелів” та ДСТУ 4268:2003 “Послуги туристичні. Засоби розміщування”. Отже, згідно ДСТУ 4269: 2003 класифікація готелів здійснюється за категоріями в залежності від матеріально-технічної оснащеності, кваліфікації персоналу та переліку надаваних послуг. Категорія готелю зазначається на його вивісці, квитанціях, реєстраційних картках.

Проте, іноді розрекламований рівень послуг може “не дотягати“ до задекларованого зірочками рівня. Щоб не опинитись в ситуації коли так звані “зірочки” прикро розчаровують потрібно орієнтуватись чим саме комфортабельність 4*і 5* відрізняється від інших категорій. Зокрема, до послуг, які мають надаватися готелями найвищої класифікації є наявність автостоянки з охороною, кондиціювання житлових приміщень, підігрівання підлоги у ванній кімнаті та можливість індивідуального регулювання температурного режиму у номері. Також, 4* та 5* підтверджується наявністю не менше 4 полотенець на одного гостя, а у 5*- навіть банних тапочок. Не довіряйте високому рівню “зірковості” готеля, якщо в ньому немає бізнес-центру з телефаксом, копіювальною технікою та комп'ютерами, приєднаними до інтернету. Обов'язковим для 3*, 4* та 5* є наявність плавального басейну, сауни, тренажерного та спортивного залів, солярію, масажної, або хоча б двох з перелічених послуг. Ще один аспект, який часто може залишатись без уваги споживача - це обов'язкове щоденне прибирання номера покоївкою, а у 4*та 5* - контроль за чистотою у номері може здійснюватись навіть декілька разів на день, та й зміну білизни і рушників 4* та 5* готелі повинні здійснювати щодня. Також, “зірковість” впливає і на швидкість обслуговування у разі якщо вам необхідно випрати білизну. Майте на увазі, що у 1*, 2*,3 * - вашу випрану білизну повернуть за 24 години, а у 4* та 5* - протягом 12 годин.
Не забудьте на відпочинку і про повноцінне харчування. У 3*, 4*, 5* вам мають надати сніданок, а у 4* та 5* - для ваших послуг цілодобово повинен працювати хоча б один бар.

Окрім усіх перелічених послуг у готелях всіх категорій повинен бути щонайменше один номер , пристосований до потреб інвалідів.

Ольга Петренко, для БРІЗ18 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/