Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 140-річчю з дня народження Марка Черемшини


В Інституті філології Прикарпатського національного університету, 13 червня, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 140-річчю з дня народження українського письменника Марка Черемшини: "Творчість Марка Черемшини в літературно-культурному процесі України кінця ХІХ-початку ХХ століття".

Марко Черемшина - український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Наш земляк народився 13 червня 1874 року в селі Кобаках Косівського району Івано-Франківської області в селянській сім'ї. Коли в 1889 році Марко закінчив школу, батько віддав його навчатись до гімназії в місто Коломию. В 1896 році майбутній письменник закінчив гімназію і цього ж року поїхав до Відня, щоб здобути професію лікаря. Оскільки на медичному факультеті університету була дуже висока плата за навчання, він відмовився від свого наміру і вступив на юридичний факультет. В університеті він повністю віддає себе літературній і культурно-громадській діяльності.

В українську літературу Марко Черемшина ввійшов як новеліст. Новелістична спадщина письменника ділиться на три цикли: новели з життя гуцульської бідноти на межі 19-20 ст. (збірка "Карби"); новели про першу світову війну та її руйнівні наслідки (збірка "Село вигибає"); новели з життя та побуту гуцульського селянства в умовах польської окупації (збірка "Верховина"). Марко Черемшина до кінця життя ненавидів будь-яке насильство над трудящим людом, любив свій народ, цінив його історичне минуле і мріяв про краще майбутнє для нього.

Всеукраїнська науково-практична конференція проходитиме протягом 13-14 червня. Перше пленарне засідання розпочалось о 10 год. 13 червня. Учасників конференції привітали директор Інституту філології, професор Степан Хороб та проректор з наукової роботи, професор Андрій Загороднюк.

Пленарне засідання включало в себе доповіді доктора філологічних наук, професора Романа Піхманця "Покутська трійця: за і проти", доктор філологічних наук, професор Віталій Кононенко "Етнолінгвокультуреми Марка Черемшини", кандидата філологічних наук, професора Степана Пушика "Доля літературно-меморіальних музеїв Марка Черемшини".

Другого дня проведення конференції учасники відвідають місця, пов'язані з життям і творчістю Марка Черемшини.



13 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/