Дерев'янко: керівництво Ради гальмує покарання "кривавих" чиновників


Керівництво Верховної Ради затягує питання із винесенням на розгляд депутатів заяви про доповнення списку високопосадовців, причетних до "кривавих" подій в Києві.

Про це під час прес-конференції, присвяченій роботі Люстраційного комітету, заявив народний депутат Юрій Дерев'янко.

"Недавні трагічні події в Києві – це результат рішень найвищих посадових осіб. Це рішення тодішнього президента та його оточення, тих осіб, які були уповноважені державою, і які, за Конституцією, повинні були зберігати мир, спокій і життя громадян", - наголосив він.

Проте, підкреслив нардеп, після 100 днів, які уже минули, спостерігається ситуація, при якій ніхто не може чітко сказати, що ті люди, які в цьому винні, "або покарані, або ця процедура уже розпочалася".

Він нагадав, що Верховна Рада від імені українського народу зверталася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб у міжнародному суді – відповідно до статті 7 Римського статуту, який передбачає злочини, вчинені проти людяності.

За його словами, парламент спромігся тоді ухвалити рішення відносно трьох осіб. Мова йшла про екс-президента Віктора Януковича, екс-Генпрокурора Віктора Пшонку та колишнього голову МВС Віталія Захарченка.

"Проте широкому загалу невідомо, що одразу на наступний день, 26 лютого 2014 року, була зареєстрована Постанова 4269-П. Це документ, який передбачає внесення змін до заяви Верховної Ради щодо звернення до Міжнародного кримінального суду. Вона передбачала, що до переліку зазначених осіб, які можуть бути притягнуті до відповідальності у міжнародному суді, додали: екс-голову Міноборони Павла Лебедєва, колишнього Міністра юстиції Олену Лукаш, екс-голову Адміністрації Президента Андрія Клюєва, його заступника – Андрія Портнова, екс-голову СБУ Олександра Якіменка, колишнього начальника головного управління внутрішніх військ, який фактично керував "кривавими" операціями", - заявив Дерев'янко.

Як він зазначив, ця постанова до цього часу не розглядалася у ВР і не виносилася на голосування.

"Це говорить про те, що ми сьогодні розуміємо, що немає в нашій державі і не може бути сьогодні не тільки правосуддя, а й правоохоронної системи, яка би була здатна притягнути до відповідальності вищих посадових осіб. Це надзвичайно важлива річ, коли ми говоримо про люстрацію", - відзначив нардеп.

За словами Дерев'янка, у українців є реальна можливість притягнути цих людей до відповідальності, щоб вищі чиновники постали перед незалежним прокурором Міжнародного кримінального суду, який перевірить їх відношення до усіх тих злочинів, які були скоєні, і дасть правову оцінку, неупереджену і незалежну.

"Поки що політичної волі у парламенту не вистачає й в керівництва в тому числі, щоб включити це питання до порядку денного", - констатує нардеп.

Крім цього, Дерев'янко також нагадав, що він разом з 199 депутатами зареєстрували зміни до Конституції України, законопроект №4873. Після внесення цих змін Україна зможе ратифікувати Римський статут.

У свою чергу, Голова Комітету з питань люстрації Єгор Соболєв відзначив, що сьогоднішній процес переобрання суддів в Україні і конкурсного підбору начальників міліції не дає результату, тому що на посади повертаються ті ж самі особи, які працювали і за попередньої влади. "Вибирати не з кого", - підкреслює він.

Тому, зазначає він, уже в п'ятницю Раді буде запропонований новий законопроект про люстрацію, який передбачатиме не звільнення окремих посадовців, бо їх тільки в міліції більше 350 тисяч. "Ми пропонуємо Президенту ініціювати набір наново через відкриті конкурси", - заявив Соболєв.

Створення групи для написання нового законопроекту про люстрацію ініціював Юрій Дерев'янко разом з іншими депутатами. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді зареєстровано уже декілька таких законопроектів.

Джерело: Сайт депутата



11 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/