В Національному природному парку «Гуцульщина» (Івано-Франківська область) відбувся семінар «Гуцульський кінь в культурі Карпат»


В Національному природному парку «Гуцульщина» (Івано-Франківська область) відбувся семінар «Гуцульський кінь в культурі Карпат», який проходив в рамках проекту «Створення Польсько-Українського центру розведення та популяризації коней гуцульської породи» програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусія-Україна та з нагоди дня науки в Україні.

В роботі семінару взяли участь представники з Польщі: керівники господарства інституту зоотехнії в Оджеховій, експерти і члени Польської асоціації з розведення гуцульських коней, а також селекціонери і власники гуцульських коней, а також представники України: науковці Львівської академії ветеринарної медицини, Харківського інституту тваринництва, селекціонери селекцплемконецентру м. Свалява Закарпатської області, приватні підприємці з Івано-Франківської, Житомирської та Дніпропетровської областей, які утримують у своїх господарствах гуцульських коней.

З презентацією «Історія, сучасний стан та перспектива розведення гуцульської породи коней на Прикарпатті» перед учасниками семінару виступив заступник директора НПП «Гуцульщина» з наукової роботи, к.б.н. Ю.П. Стефурак. Представників Польщі особливо зацікавили результати досліджень науковців Парку за темою: «Показники природної резистентності у коней гуцульської породи» та «Технологічні аспекти годівлі, утримання та використання гуцульських коней в умовах полонинського господарства». Учасники оглянули гуцульських коней в НПП «Гуцульщина», ознайомилися з роботою Косівських лимарів, всебічним використанням коня в сучасному присадибному господарстві та сільському зеленому туризмі, а також використанням образу гуцульського коня в народному мистецтві (кераміка, різьба тощо).

Присутні були приємно вражені напрацюваннями Парку, вони високо оцінили роботу всіх підрозділів, зокрема науково-просвітницького центру. В результаті роботи семінару намічено шляхи подальшої співпраці в напрямку збереження гуцульської породи коней в Карпатському регіоні України та наукових досліджень в цій сфері. 



10 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/