Куди звертатись, щоб запобігти провокацій?


Буремні події, які відбуваються на Сході нашої держави, необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості спонукали керівництво Збройних Сил України до прийняття рішення щодо передислокації окремих військових частин і підрозділів з пунктів постійної дислокації в західних регіонах держави на розташовані у Дніпропетровській та Миколаївській областях навчальні полігони з метою підвищення рівня їх професійної підготовки та бойового злагодження.

Більшість військовослужбовців регіону, розуміючи складність і напруженість ситуації в країні, свято і непорушно дотримуються Конституції та законів України, Військової присяги, віддано служать українському народові, сумлінно і чесно виконують військовий обов’язок, накази командирів.
На жаль, мають місце окремі прорахунки в організації заходів щодо передислокації військових підрозділів, існують проблеми в питаннях матеріально-технічного забезпечення, соціально-правового захисту, що викликає стурбованість і невдоволення окремих військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Використовуючи підвищену соціальну напругу в суспільстві, окремі громадяни з метою дестабілізації обстановки ініціюють протестні настрої, виступи, акції, перешкоджають діяльності військових частин, блокують військові містечка та під'їзди до них. Останнім часом такі факти мали місце на Буковині, Рівненщині та Львівщині. Часто до таких заходів залучаються засоби масової інформації, які в пошуках сенсації та «смажених фактів» не завжди об’єктивно висвітлюють ситуацію.
За час проведення мобілізаційних заходів органами прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері зареєстровано лише поодинокі випадки відмови чи ухилення від виконання обов’язків військової служби. Абсолютна більшість військовослужбовців виявляють високу свідомість, патріотизм, відданість Військовій присязі та обов’язку.
У той же час вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що діючим законодавством передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією, ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом, дезертирство, самовільне залишення військової частини або місця служби, непокору, невиконання наказу, захоплення державних будівель або споруд, групове порушення громадського порядку, блокування транспортних комунікацій, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку тощо.
Нагляд за додержанням законодавства про військовий обов’язок і військову службу, про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей являється пріоритетним напрямком діяльності прокуратур Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері. Прокурорів орієнтовано на оперативне реагування на інформацію про порушення законодавства, вжиття передбачених законом заходів щодо їх усунення. Жодне порушення законодавства не буде залишено без уваги і реагування.
Про наявні порушення законодавства, існуючі проблеми громадяни можуть повідомляти на "телефони довіри" прокуратур Західного регіону України.
Телефони чергового прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням у воєнній сфері: 096-090-43-96, 095-216-63-65.
"Телефони довіри" прокуратур Західного регіону України:
- прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням у воєнній сфері – (032)255-40-05.
- Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (032) 297-02-73,
- Рівненської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (036) 222-60-84,
- Волинської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (033) 224-90-02.
- Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (035) 222-39-52,
- Хмельницької прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (038) 270-08-83,
- Закарпатської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (031) 261-76-64,
- Івано-Франківської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (034) 222-51-00,
- Чернівецької прокуратури за нагляду за додержанням законів у воєнній сфері – (037) 223-60-07.

Тільки спільні зусилля військовослужбовців та членів їхніх сімей, командування, працівників правоохоронних органів, представників громадськості, добросовісне виконання кожним військовослужбовцем службових обов’язків сприятимуть підтриманню у військових підрозділах порядку та військової дисципліни, належного морально-психологічного стану, які забезпечують постійну бойову готовність та якісне навчання особового складу, збереження життя і здоров'я військовослужбовців, організоване виконання поставлених завдань у нелегких умовах сьогодення.


Прокуратура Західного регіону України
з нагляду за додержанням законів
 



5 Червня 2014 p.
©http://briz.if.ua/