Карітас разом з освітянами видав збірник матеріалів “Спільними зусиллями — до проблем дитини”


7 травня відбулася презентація збірника матеріалів “Спільними зусиллями — до проблем дитини”, який допоможе педагогам та батькам у роботі із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ця книга — результат успішної співпраці Івано-Франківського Карітасу та управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА.
Матеріали для підручника підготували практичні психологи та соціальні педагоги, які безпосередньо працюють зі школярами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Йдеться про дітей із неблагополучних сімей, де важкі матеріальні умови, батьки інваліди, зловживають алкоголем і тому не в змозі самостійно займатися повноцінним вихованням дитини. 

Допомогти таким дітям можна лише об'єднавши зусилля усіх зацікавлених осіб: дітей, батьків (опікунів), педагогів, психологів, церкви та громади. Щоб підсилити ефект соціальної допомоги дітям та сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” втілює різноманітні проекти, для реалізації яких залучаються спеціалісти на рівні школи, влади, громади.
З благословення митрополита Володимира Війтишина з 2011 року на базі Карітасу діє проект “Психоемоційна та соціальна робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах” , спрямований на допомогу соціально-незахищеним дітям із Богородчанського району. Ми налагодили тісну співпрацю з Богородчанським управлінням освіти, в рамках якої стало можливим видання збірника, який полегшить роботу соціальних педагогів, батьків, опікунів з дітьми даної категорії, щоб вони могли реалізувати себе у суспільстві, захистити їх від небезпечних впливів — наркоманії та алкоголізму”, - розповів о. Володимир Чорній, директор Івано-Франківського Карітасу.
Основна мета проекту — полегшення соціальної адаптацї та інтеграції дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. У рамках проекту дітям та родинам надають соціально-психологічну допомогу, вчать дітей навикам самостійного життя, формують потребу у здоровому способі життя. Для дітей організовують якісне і цікаве дозвілля. Разом із працівниками Карітасу діти відвідують кінотеатр та аквапарк, їздять на екскурсії, влаштовують пікніки, відпочивають у літньому таборі. “Цінність збірника матеріалів “Спільними зусиллями — до проблем дитини” в тому, що він містить практичні поради соціальних психологів та педагогів, які працюють із цими дітьми, -- наголошує Іван Дрогомирецький, начальник управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА. - В умовах соціально-економічної кризи чимало сімей не знають, як вони проживуть завтрашній день. Їм потрібна матеріальна, соціальна, психологічна підтримка, бо сьогодні держава не має фінансових ресурсів, щоб допомогти родинам у складних життєвих обставинах. Тому так важливо, що є громадські організації, які надають допомогу. Карітас залучив до проекту 113 дітей, загалом на Богородчанщині сьогодні 247 дітей із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах”.
У збірнику узагальнено теоретичний та практичний досвід працівників Карітасу та педагогічних працівників психологічної служби Богородчанського району. “Теоретична частина розповідає про основні напрямки роботи психолога та соціального педагога у сучасних умовах з такими дітьми. Велика увага приділяється розвитку особистіних якостей дитини, щоб кожен учень, здібний чи не дуже був впевнений у собі, розвивав свої здібності та був соціалізованим, - роз'яснює Олександра Фесюк, методист психологічної служби Богородчанського районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА. – Збірник дає поради не лише про те, як працювати з дітьми, але й з їхніми батьками, адже сім'я — це основний аспект, який впливає на формування особистості дитини. Дуже часто батьки зі “складних” родин демонструють закритітсь і не хочуть контактувати з педагогами чи психологами”.
Видання збірника стало можливим завдяки фінансовій підтримці Welthaus єпархії Грац, Австрія. Підручник безкоштовно розповсюдять у школах та серед соціальних педагогів і психологів. Його тираж — 500 примірників. Хоча у збірнику викладено досвід роботи із дітьми Богородчанського району, його творці сподіваються, що він стане корисним також для фахівців цілої області.
 



13 Травня 2014 p.
©http://briz.if.ua/