Роль місцевих громад у підвищенні ефективності надання соціальних послуг для людей з неповносправністю


У БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» відбулось засідання круглого столу «Роль місцевих громад у підвищенні ефективності надання соціальних послуг для людей з неповносправністю». В роботі круглого столу прийняли участь керівники та члени партнерських організацій, з якими впродовж тривалого часу співпрацює Карітас, розбудовуючи мережу закладів соціальної допомоги для дітей та молоді з особливими потребами. Серед них – ГО «Довір'я» з Бурштина, Галицького району, ГО «Надія Отинії», Коломийського району та БО «Світла надія» з Богородчан.

Pеабілітаційні програми, що реалізуються для більш як 100 дітей з фізичними та розумовими обмеженнями направлені на те, щоб не дати дітям, молоді та їхнім батькам відчувати себе відкинутими та непотрібними. «Запорукою інтеграції та соціальної адаптації молодих інвалідів у місцевій громаді є об`єднання зусиль громади, батьків та благодійних організацій. Перш за все, великої уваги та підтримки потребують батьки, які виховують дітей з осбливими потребами – їм потрібно допомогти повірити, що, незважаючи на свою особливість, діти можуть самостійно користуватись громадським транспортом, готувати нескладні справи, прати та прасувати одяг, робити закупи в магазині, допомагати батькам у веденні домашнього господарства. І тільки спільно ми зможемо досягнути результату» - каже Наталя Козакевич, виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Впродовж останніх 5 років Івано-Франківський Карітас підтримує ініціативи батьків дітей з особливими потребами, які не хочуть, щоб їхні сини та доньки були закриті у чотирьох стінах, були заручниками проблем і переживань. В Карітасі роблять усе можливе, щоб діти, молодь з особливими потребами відчула себе бодай трохи щасливішою та потрібною суспільству. Ми допомагаємо їм знайти свою нішу, у якій вони можуть проявити себе, розкрити свої здібності і таланти, а загалом почувати себе повноцінними членами нашого суспільства.

Діти та молодь із великим задоволенням працюють у творчих майстернях, організованих на базі Карітасу, навчально - реабілітаційного центру “Довір'я”, ГО “Надія Отинії”. Вони люблять малювати, ліпити, вишивати. Діти відкриті до сприйняття нового: залюбки опановують техніки роботи з квілінгом, орігамі, декупаж. Їхні руки виготовляють чудові вироби — вітальні листівки, сувеніри з бісеру, декоровані рамки та багато інших речей. Якість роботи дітей настільки висока, що пересічна людина і не здогадається, що вони зроблені руками неповносправної дитини.

Терапія творчістю не тільки допомагає дитині-інваліду побачити світ, але також є частиною реабілітації, адаптації в цьому жорстокому світі. Обираючи різні види діяльності, ми намагаємось знайти підхід до кожного, допомогти розкритися у тому напрямку, до якого у дитини є нахил. Спільно ми робимо маленькі кроки, результат яких іноді настільки відчутний, що жодна інша медична терапія, заняття з психологом не дають такого результату. Завдяки роботі в колективі та спілкуванню діти дуже змінюються: вони впевненіше почувають себе в транспорті, магазині. Заняття творчістю сприяють розвитку мовлення, вчать контролювати своє тіло, у дітей розвивається увага та уява.
 



14 Травня 2014 p.
©http://briz.if.ua/