Подбаємо про безпеку на виборчих дільницях


Співробітниками Городенківського РВ УДСНС проводиться комплекс організаційних та практичних заходів, направлених на забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час підготовки та проведення 25 травня 2014 року виборів Презедента України.

Відповідно до даних Центральної виборчої комісії на території Городенківського району знаходиться 57 виборчих дільниць.
Першочергово постає питання забезпечення на цих ділянках не лише дисципліни й порядку, але й протипожежного захисту. Підступність вогню сумнівів не викликає, а в місцях з масовим перебуванням людей така його вада зростає вдвічі, а то й втричі. Тому Городенківський РВ УДСНС області нагадує всім відповідальним особам та громадянам головні правила дотримання пожежної безпеки на час проведення даного заходу:
Відповідальність за пожежну безпеку приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій. За протипожежний стан всієї будівлі, в якій розміщені виборчі дільниці, відповідають керівники об’єктів.
Весь обслуговуючий персонал в місцях розміщення комісій та дільниць повинен бути проінструктований про заходи пожежної безпеки та дії при виникненні пожежі.
Готовність виборчої дільниці в протипожежному відношенні визначає спеціальна комісія за участю представника Держтехногенбезпеки.
В приміщеннях виборчих дільниць повинна бути інструкція, в якій визначаються дії адміністрації та обслуговуючого персоналу у випадку пожежі. Розроблений план евакуації людей і документації з приміщень при виникненні пожежі.
Черговий по виборчій дільниці зобов’язаний:
- при прийнятті чергування ретельно перевірити наявність та дієздатність засобів зв’язку, сигналізації, приладів опалення, освітлення;
- під час чергування в приміщеннях контролювати дотримання протипожежного режиму та виконання правил пожежної безпеки;
- при виявленні порушень правил пожежної безпеки, що можуть спричинити виникнення пожежі, зобов’язаний прийняти негайно заходи до їх усунення і проінформувати про це керівників об’єкту.
- перед тим як закрити приміщення виборчих дільниць, старанно оглянути їх, вимкнути електроприлади та виключити напругу живлення електромережі;
- у випадку аварійного відключення електричного струму обслуговуючий персонал повинен бути забезпечений електричними ліхтарями.

     У приміщеннях виборчих дільниць забороняється:
- захаращувати проходи та інші шляхи евакуації людей меблями, різними матеріалами; забивати, замикати на запори, що важко відчиняються з середини, евакуаційні двері.
- палити в приміщеннях та поза спеціально відведених і обладнаних для цього місць.
- проводити будь-які роботи із застосуванням відкритого вогню.
- використовувати для опалення приміщень саморобні електронагрівальні прилади.
- влаштовувати та експлуатувати тимчасову електромережу, пошкоджені електроприлади.
- застосовувати для захисту електромережі саморобні запобіжники, залишати після закриття приміщень електромережу під напругою.
- приміщення виборчих дільниць повинні бути забезпечені засобами оповіщення людей про пожежу. - біля телефонних апаратів мають бути таблички:

«При пожежі телефонувати 101»

Приміщення виборчих дільниць повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння із розрахунку:
- один порошковий вогнегасник ВП – 5 на кожні 25м2 приміщення, але не менш ніж 2 на кожне окреме приміщення.
- один порошковий вогнегасник ВП – 5 на кожні 20м коридору, але не менш ніж 2 на кожний окремий коридор.
- один вуглекислотний вогнегасник поблизу кожної урни з виборчими бюлетенями.
При виникненні або появі ознак пожежі негайно повідомити пожежну охорону і приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння, евакуації людей та матеріальних цінностей, яким загрожує вогонь.



7 Травня 2014 p.
©http://briz.if.ua/