Чим займаються діти у позаурочний час


Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді. Чимало роблять для цього засоби масової інформації, громадські організації, правоохоронні органи, органи та установи зацікавлені в охороні дитинства. Не менш важливе місце тут займає школа.

На виконання розпорядження голови Городенківської районної державної адміністрації від 04.09.2013 року № 32, яким затверджено графік вивчення стану виховної та профілактичної роботи, організації соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах в навчальних закладах району в 2013 – 2014 навчальному році, працівниками служби у справах дітей здійснено виїзд в Вербівцівський НВК.
Під час роботи в школІ особлива увага приділялася вивченню профілактичної роботи класних керівників, соціального педагога, педагога-організатора з дітьми "групи ризику", дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Вивчалась зайнятість дітей у позаурочний час гуртковою роботою та факультативами, соціальний захист статусних дітей, робота учнівського самоврядування та Ради профілактики правопорушень, залучення батьків до правового виховання учнів.
Крім того працівниками служби проводились бесіди з учнями старших класів на тему: «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», в ході якої дітям було роз'яснено їх законні права, наголошено на обов’язках, застережено від вживання спиртних та енергетичних напоїв, наркотичних засобів та тютюну, перебування дітей у навчальний і нічний час в комп’ютерних клубах, барах, кафе.
В ході бесіди неповнолітні не тільки отримали відповіді на всі поставлені ними запитання, а й самі залюбки відповідали на запитання працівників служби, брали участь в обговоренні та моделюванні життєвих ситуацій.
Стан виховної роботи з питань захисту прав дітей, профілактики правопорушень серед дітей та впровадження здорового способу життя учнів в навчальному закладі визнано таким, що ведеться на належному рівні та відповідає вимогам чинного законодавства України, яке регулює ці питання.
Адміністрації школи надано рекомендації, вказано на несуттєві недоліки, надано інформаційну допомогу, забезпечено друкованими матеріалами на відповідну тематику.

Така профілактична, правовиховна робота з дітьми в закладах освіти є дуже корисна та необхідна, адже діти – майбутнє покоління, наше світло та надія. Для того щоб це майбутнє було добрим та надійним, завданням дорослих є вберегти дітей від хибного шляху, встановити межі норм поведінки у суспільстві.
Слід відзначити, що радикальним чином проблему правового нігілізму дітей, дані заходи не вирішують. Позитивних наслідків в повній мірі досягнемо лише тоді, коли кожна служба, відділ, інші відомства будуть працювати на одну спільну мету – захистити кожну дитину від зла та суспільних негараздів, вбачаючи за нею свою власну дитину. 



7 Травня 2014 p.
©http://briz.if.ua/