За інвестиційною привабливістю Прикарпаття на другому місці серед регіонів України


28 квітня 2014 року в Києві презентовано рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України, за яким Івано-Франківська область посіла друге місце серед 27-ти регіонів України.

Найбільш інвестиційно привабливим регіоном визнало Львівську область, третє місце зайняла Одеська область. Захід офіційно відкрили голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Сергій Євтушенко, міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, директор з розвитку бізнесу PwC Енді Кузіч.

Сертифікат про здобуття Івано-Франківською областю ІІ місця у рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України – 2014 було урочисто вручено заступнику голови Івано-Франківської облдержадміністрації Любомиру Слободяну.

Інвестиційне обличчя регіонів-переможців представляли великі інвестори. Зокрема, від Івано-Франківщини слово мав директор ТОВ «Електролюкс Україна» Артур Фелісяк. Підприємство створено шведською компанією AB Electrolux, одним зі світових лідерів побутової техніки, що реалізовує свою продукцію на ринках більш ніж 150 країн світу. Вартість інвестиційного проекту AB Electroluxв Івано-Франківську –близько 25 млн. євро.З квітня 2011 року тут розпочато виробництво високоякісних пральних машин відомих брендів Zanussi та Electrolux.

На думку директора Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Оксани Федорович, «друге місце сміливо можна вважати переможним. Особливо приємно, що в рейтингу нашими сусідами є розвинені регіони України, очолювані мегаполісами, а саме – Львівська та Одеська області. Тобто наша область гідно виглядає на фоні регіонів - важковаговиків. Рейтинг вигідно позиціонує інвестиційні перспективи нашої області. Крім того, друге місце - це визнання ефективної роботи команди професіоналів, результат конструктивної співпраці різних інституцій, зокрема співпраці місцевих органів влади та регіонального центру інвестицій та розвитку. До речі, саме внаслідок такої співпраці до державного реєстру індустріальних парків, що формується відповідно до Закону України «Про індустріальні парки», першим було внесено індустріальний парк «Долина». На черзі – реєстрація ще двох індустріальних парків у містах Коломия та Калуш».

Рейтингування регіонів за інвестиційною привабливістю здійснювалося в Україні вдруге Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Щорічне комплексне порівняльно-узагальнювальне соціологічне дослідження інвестиційного клімату регіонів проводиться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 р. N67-р.

Згідно з методологією інвестпривабливість регіону визначається сукупністю чинників, що поділяються на дві групи за критерієм незмінності/змінності в часі, - жорсткі та м’які фактори. До групи жорстких факторів належать ті, дію яких неможливо або досить складно змінити в короткостроковій перспективі, як-от:географічне розташування регіону, природні ресурси, робоча сила, інфраструктура і т.д. Якщо жорсткі чинники стосуються більшою мірою інвестиційного потенціалу області, то м’які фактори слід розглядати як визначальні для розвитку господарської діяльності та/або входу на ринок (виходу з ринку). В цій якості м’які фактори також окреслюють додаткові ризики, що супроводжують діяльність інвестора. Фактори, що належать до цієї групи, переважно стосуються сприйняття економічного середовища інвесторами. Зокрема, це діловий клімат, відкритість влади, правила та процедури для бізнесу, успішний досвід реалізації інвестиційних проектів.

Івано-Франківська область за підсумками 2013 року посіла 13 місце серед 27 регіонів України за обсягом прямих іноземних інвестицій (далі –ПІІ) та 12 місце –зааналогічнимпоказникомнаодногомешканця. Вкладеннявекономікуобластіздійснювалисяінвесторамиз 53 зарубіжнихкраїн, зякихпереважнабільшість (близько 90%) –цеінвесторизєвропейськихкраїн. Інвестиційнаполітикаобластімаєстратегічне спрямування на високотехнологічні галузі, які створюють додану вартість, не шкодячи довкіллю, зокрема, це точне машинобудування, приладобудуваннята виробництво електронної та електротехнічної продукції.

Пріоритетні проекти області спрямовані на розбудову транспортної інфраструктури, покращення доступу до регіону, і матимуть наслідком залучення мільярдних інвестицій та створення десятки тисяч робочих місць, зокрема це відкриття пункту пропуску через україно-румунський державний кордон та будівництво автомобільної дороги до нього, генеральне планування територій, перспективних для будівництва гірських курортів та розвитку туризму, реконструкція міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ». 



30 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/