Притчотерапія – метод, який успішно використовує в роботі психолог з неповнолітніми ув’язненими Івано-Франківського слідчого ізолятора


Здавна відомо, що читання чи розповідання притч, історій, казок є одним із ефективних методів, які використовують у просвітницько-профілактичній роботі з неповнолітніми та дорослими.

Історія у формі притчі поєднує в собі мудрість і простоту, вчить людину думати, розв’язувати проблеми, розвиває мислення, інтуїцію та уяву. Одні притчі дають натхнення, другі – змушують замислитись, треті – викликають посмішку. Завдяки притчам, історіям ми починаємо дивитися по-іншому на знайомі та звичні речі.

Притчі моделюють ситуації, проблеми, пропонують можливі способи їхнього вирішення і передбачають певні наслідки цих рішень. Такі історії збагачують життєвий досвід. Через них людина опановує нові життєві позиції.

Саме з цією метою із неповнолітніми ув’язненими Івано-Франківського слідчого ізолятора практичний психолог Ірина Косюк провела профілактично-освітній захід з використанням притчотерапії. Підлітки прослухали та обговорили притчі на різноманітну тематику: “Твоє здоров’я у твоїх руках”, “Людина серед людей”, “Що таке добре, що таке погано?”, “Як пізнати себе” та інші.

Слухаючи притчі, неповнолітні мимоволі включалися у розмову та висловлювали свої думки і переживання із почутого у розповіді психолога. У такий спосіб роботи з неповнолітніми порушниками притча стає своєрідним “дзеркалом”, яке відображає проблему, про яку підлітки не завжди хочуть відверто говорити. Саме порівняння власних думок, вчинків із відображеними подіями у притчах вчать розмірковувати, шукати нові рішення і як результат допомагають розв’язувати власні проблеми.

Оксана Лаврів, для БРІЗ



29 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/