Герої революції чи політмародери?


Силові формування формату «Правого сектору» та «Самооборони майдану» стали знаковим явищем Майдану та періоду постреволюційної боротьби. Саме ці загони зуміли докорінно переламати хід «Революції Гідності», зламавши політичні діалоги та демагогію, які грали виключно на користь режиму Януковича.

Із перемогою революції ці формування змінили статус із «незаконних воєнізованих угруповань» на напівлегальну форму існування через участь їх лідерів у сучасному політичному процесі розбудови держави.

Попри це, окремі особистості, дії та заходи, які тісно пов’язані із «Самообороною» та «Правим сектором» сьогодні викликають у громадськості ряд актуальних запитань, найбільш доречне із яких сьогодні пов’язане із підігруванням російській інформаційній пропаганді. Саме тому важливо знати і розуміти антигероїв, мотиви їх дій та зв'язок із патріотичними рухами у державі.

На рівні держави зумів «засвітитися» один із лідерів «Правого сектору» Олександр Музичко, відомий серед місцевого «криміналітету» як «Саня Бєлий». Відео за його участю із побиттям одного із працівників Рівненської прокуратури стало одним із центральних гвинтів Кремлівської машини пропаганди. Незважаючи на це, мало кому відомо, що побитий Музичком прокурор Андрій Таргонь, на відміну від своїх колег, відмовився покидати робоче місце перед візитом кривдника заявивши про відсутність у нього мотивів для переховування від свого народу. Поряд із цим, мало кому відомо, що пан Музичко є уродженцем м.Кізел Пермської області (РФ), у 1995 році судимий за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, у 2003 році – за вимагання, а після революції причетний за даними нардепа від «Батьківщини» Геннадія Москаля (http://ord-ua.com/2014/03/04/gennadij-moskal-o-sashe-belom/?page=4) до вимагання від посадовців органів внутрішніх справ Рівненщини коштів у загальному обсязі близько 40 тис. дол., а також привласнення автомобільної техніки підприємств та організацій під приводом потреб революції.

Ще один герой «Правого сектору» регіонального масштабу проявив себе дещо пізніше. Відомий серед активістів ВО «Тризуб» ім. С. Бандери під кличкою «Орест», а для решти світу як Андрій Козюбчик із пустого місця перетворився у героя російських «коміксів» завдяки ініційований стрільбі із бойової зброї по представникам загонів Самооборони Майдану. У кінцевому рахунку три особи поранені, Козюбчик перебуває у СІЗО. За офіційною версією конфлікт виник на побутовому ґрунті, із неофіційних джерел відомо про стан наркотичного чи алкогольного сп’яніння стрілка. Єдине аксіом із цього рівняння – зброя у несвідомих руках є загрозою безпеки широкого загалу.

І ніяк не можна опустити «героїв» постреволюційного масштабу місцевого «розливу».  Так, 9березня близько 18 години у Івано-Франківску на вулиці Галицькій відбулося ДТП, винуватці (https://vk.com/id210092147) якого на свою підтримку викликали Самооборону Майдану. Втручання громадськості дозволило уникнути силового розвитку події, однак перетворення формування громадської безпеки на «кришу» для окремих наближених обурило населення Франківська (http://versii.if.ua/publikacii/u-ivano-frankivsku-aktivisti-narodnoyi-samooboroni-skoyili-dtp-ta-zastosuvali-silu-ochevidets/).

В цей час пересічні жителі Івано-Франківська засуджують дії членів силових формувань Майдану вважають їх свавіллям та співпрацею із представниками кримінально-олігархічних структур і політичних кланів. Недоцільно воювати зараз на заході України, коли ворог уже стоїть на сході. Так, пікети правоохоронних структур з метою затягування процесу призначення керівництва грають на руку тільки Кремлю, а участь «самооборонівців» у політичних «люстраційних» іграх дискредитує в очах громадськості історію Майдану. Додатково обурення викликає небажання активістів силових формувань революційного часу відмовитися від служби у Нацгвардії, а також участі у народних ополченнях, які б могли бути залучені для спецоперацій на сході.  

Підсумовуючи написане доцільно висловити єдину тезу – імітація війни на Прикарпатті населенню не потрібна і непотрібно самостійно знімати черговий кадр для російської інформаційної пропаганди. Зараз потрібно ставати до  роботи або боротьби щоб підняти державу із колін.



24 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/