Пройшов семінар: «Батьківські збори: монолог чи діалог»


Той факт, що в Україні з кожним роком спостерігається суттєве збільшення кількості дітей раннього віку, які мають порушення психофізичного, зокрема мовленнєвого розвитку, вимагає перегляду методів та форм виховання та навчання зазначеної категорії дітей.
Провідне місце у формуванні особистості дитини належить сім’ї. Саме в сім’ї дитина отримує первинні навички сприймання дійсності, спілкування, вміння контактувати з іншими людьми. Цьому сприяє і «нова філософія» роботи з сім’єю: за виховання дітей і їх розвиток несуть відповідальність батьки, а всі інші інститути виховання та освіти мають цьому сприяти.
Біда багатьох сучасних батьків – це слабкі педагогічні знання, відстороненість, причини яких приховані, перш за все, у відсутності елементарних психолого-педагогічних знань і небажанні батьків знатися на складному світі дитини. Тому успіх у вихованні і навчанні дітей в навчальному закладі багато в чому залежить від того, як організована педагогічна освіта батьків.
17 квітня 2014 року відбулося чергове засідання школи молодого вчителя-логопеда на тему «Батьківські збори: монолог чи діалог». Присутні спеціалісти мали можливість ознайомитися із моделлю взаємодії вчителя-логопеда з батьками дітей, із формами роботи з ними (колективними та масовими), взяти участь у дискусії на тему «Шляхи вдосконалення участі батьків у розвитку дітей-логопатів», відповісти на запитання опитувальника «Профілактика звукових порушень у дітей дошкільного віку».
Велику зацікавленість викликала інтерактивна гра «Шість капелюхів мислення», в основу якої взятий метод Едварда де Боно для навчання ефективному мисленню як дітей, так і дорослих. Молоді логопеди вчилися, використовуючи даний метод, бачити будь-яку проблему з різних сторін, аналізувати її переваги й недоліки, сильну та слабку сторони, емоційний фон на початку роботи, бачити нові перспективи. Такі уміння необхідні спеціалісту при роботі з колективом батьків, коли всі присутні можуть сприймати інформацію по-різному.
Після проведеної роботи, яка носила практичний характер, логопеди отримали теку з матеріалами на допомогу у роботі.



25 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/