Обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів


Обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон).
Згідно зі статтею 22 цього Закону військовозобов’язані зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів(військовозобов’язані Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.
Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів).
 Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу уповноваженої посадової особи.
За умисне ухилення від мобілізації передбачена кримінальна відповідальність (ст. 336 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від 2 до 5 років).
За умисне ухилення від проходження навчальних зборів – кримінальна відповідальність за статтею 337 Кримінального кодексу України, яка коливається від штрафу у розмірі 1200 гривень до 6 місяців позбавлення волі.



23 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/