Прийти на допомогу буде нікому?


Василь Ліхатський ще замолоду захоплювався альпінізмом. Нині - він гірський рятувальник з багаторічним стажем. Усі тонкощі роботи у горах знає бездоганно. Таких же професіоналів, розповідає, набирав у свою команду.

Василь Ліхатський, начальник Яремчанського загону рятувальників: "В мене всі хлопці - досвідчені спеціалісти, знають, як мотузками користуватися, як зі скелі спуститися, як вночі знайти, люди мають великий досвід".

Окрему прикарпатську службу гірських рятувальників ліквідували ще у липні цього року - в рамках реформування Міністерства надзвичайних ситуацій. А її працівників перевели до новоствореного аварійно-рятувального загону спецпризначенння. Нове керівництво гірських рятувальників пообіцяло подбати і про нове оснащення, і про достойну зарплатню, інформує 5 канал.

Володимир Чернецький, начальник управління МНС в Івано-Франківській області: "Міністерство і держава дбають, щоб зарплата була на високому рівні, не менше 2 тисяч, це стосується і рятувальників в горах".

Натомість, рятувальники кажуть, що обіцяного не дочекалися досі. Жаліються: згідно письмової угоди, їм запроопонували зарплатню у 1080 гривень - це удвічи менше, ніж вони отримували раніше. Фахівці почали звільнятися.

Олександр Костюк, гірський рятувальник: "В Івано-Франківську було 11 чоловік, лишилося тільки 5, у Верховині - 1, в Осмолоді - 1 звільнився".

Олег Бойко, заступник начальника по роботі з персоналом Івано-Франківського управління МНС: "Зараз ми почали процес комплектування, всього прийняли 3 працівника".
Із майже півсотні прикарпатських гірських рятувальників у новій структурі МНС залишилося трохи більше половини. Та й ті чекають виконання обіцянок. Кажуть, якщо зарплати не повернуть бодай на попередній рівень - позвільняються усі.

paralleli.if.ua



8 Грудня 2011 p.
©http://briz.if.ua/