Антимонопольний комітет застеріг прикарпатські аптеки від необгрунтованого підвищення цін


Адміністративна колегія обласного територіального відділення рекомендувала утриматись від дій, що можуть спричинити необґрунтоване підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

З метою забезпечення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, поведінка яких може вплинути на зростання споживчих цін на соціально-важливих ринках, територіальне відділення здійснює постійний моніторинг ринку роздрібної реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, за результатами якого з’ясовано, що з початку року спостерігалося зростання роздрібних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення імпортного виробництва. Це пов’язане з ростом оптово-роздрібних цін, яке представники оптових фармацевтичних компаній пояснюють коливаннями курсу долара, євро та зниженням курсу національної валюти відносно іноземних валют.

Так, наприкінці лютого порівняно з початком січня цього року, курси іноземних валют по відношенні до української гривні зросли на 36,8 - 41,0 відсотка, а з початку березня, порівняно з січнем, – на 31,3 – 33,1 відсотка. Зростання оптово-роздрібних цін на ліки у фармацевтичних компаній становило 10-20 відсотків.

Застосування суб’єктами роздрібної торгівлі граничного рівня торговельних надбавок на лікарські засоби в період збільшення оптово-роздрібних цін на ліки в оптових посередників призводить до зростання цін на лікарські засоби та одночасного збільшення абсолютної величини прибутковості аптечних закладів.

У разі зростання роздрібних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення за відсутності економічно обґрунтованих на те підстав, дії суб’єктів господарювання, становище яких має ознаки монопольного в територіальних межах лікарень та диспансерів, можуть містити ознаки порушень, передбачених Законом України «Про захист економічної конкуренції», які можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на ринку у разі, якщо аналіз ситуації на цьому ринку не спростує наявність об’єктивних причин для вчинення таких дій.

Враховуючи вищенаведене, адміністративна колегія відділення рекомендувала найбільшим суб’єктам господарювання, аптечні заклади яких розташовані в лікувальних установах Івано-Франківської області, у період коливання курсу національної валюти відносно іноземних валют утриматись від дій, що можуть спричинити необґрунтоване підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, штучне виникнення дефіциту ліків, у т.ч. імпортного виробництва.



11 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/