Кожне дерево в Карпатах матиме електронний чіп


У Західній Україні розпочинається реалізація програми електронного обліку деревини, яка допомагає боротися з нелегальними вирубками та полегшує роботу лісників.

Дев’ять лісових господарств в Західній Україні на основі технології М2М за допомогою SIM-карт можуть контролювати рух деревини з лісу до складів, відстежувати перевезення деревної сировини територією України і навіть за кордоном.

Система електронного обліку виглядає наступним чином: за допомогою кишенькового портативного комп’ютера (КПК) лісник сканує штрих-коди з бирок, які легко кріпляться на заготовлену деревину та містять повну інформацію про неї. За допомогою SIM-карти по GPRS/EDGE каналам КПК передає на центральний сервер інформацію про об’єм, параметри деревини та ділянку, на якій вона була заготовлена. Роздрукована інформація вважається офіційним супровідним документом, таким чином, лісові господарства, які застосовують систему, можуть відмовитись від оформлення великої кількості паперових документів, що також має позитивний еко-ефект.

Однак найбільша перевага електронного обліку деревини полягає в тому, що завдяки ретельному і постійному фіксуванню обсягу заготовленої лісовими господарствами продукції, скорочується кількість самовільних рубок та полегшується контроль за ними.

Програмне забезпечення КПК являє собою інтуїтивно зрозумілий інтерфейс в поєднанні з системою допоміжних малюнків і спливаючих підказок і дає змогу лісникам працювати з програмою без попередньої підготовки.

Розробником програмного забезпечення є австрійська компанія Latschbacher. Компанія здійснює постачання технічних засобів в 27 країн світу, а власне програмне забезпечення електронного обліку деревини під маркою WinforstPrо працює в усьому німецькомовному регіоні (Німеччина, Австрія, Швейцарія).

Вікторія Павловська, для БРІЗ10 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/