Небезпека від борщівника


З першими променями сонця прокидається природа, скоро забуяє пишна зелень, почнеться цвітіння. Але не всі так тішаться цій порі. Багато людей, схильних до алергії скрушно з нами погодяться. Адже наше зелене море може таїти небезпеку навіть для абсолютно здорових людей.

Останнім часом почастішали випадки захворювань, які викликані контактами шкіри людини з рослинами. Так званий луговий дерматит. Приблизно з червня пацієнти з ознаками фітодерматиту особливо часто потрапляють до лікарень. Спеціалісти виділяють більш ніж сто рослин, які здатні викликати симптоми лугового дерматиту. З деякими рослинами ми добре знайомі, наприклад з кропивою, а деякі варто обходити десятими дорогами.
Безперечним лідером в списку небезпечних рослин є борщівник, аптечна назва – трава веху звичайного. Його використовують в народній медицині як засіб від кашлю, але навіть найлегший дотик до свіжого листка здатен викликати надзвичайно складні алергічні реакції. Дерматологи класифікують ураження борщівником, як хімічні опіки органічного походження.

Якщо сталася така неприємність, ви особисто «познайомилися» з цією агресивною рослиною, не варто займатися самолікуванням. Одразу необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до лікарів. Адже і лікувати ураження будуть, як важкі опіки 1-3 ступеня. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Симптоми з'являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. До того ж, дерматологи попереджають, що від неправильного лікування, на тілі на протязі довгого часу можуть залишатися помітні пігментні плями.

На жаль, зустріти цей двометровий токсичний гігант, борщівник, можна дуже часто. Він росте і край доріг, залізниць, на дачних масивах, лугах, пустирях, вздовж річок і навіть самозасіюється на оброблених городах. Кущ схожий на зонтичну пальму з характерними великими листками і білим суцвіттям.

Небезпеку легше попередити, ніж боротися з її наслідками. Ставлення до борщівника має бути, як до карантинної рослини. Розкажіть своїм дітям, які неприємності можуть з ними трапитися в разі необережного поводження з деякими рослинами. Переконайтеся особисто, що дитина зрозуміла, з якими саме не можна гратися. Дорослим порада – одягати рукавички під час польових робіт. А вразі виявлення симптомів описаних вище – не зволікати і звернутися до лікаря-дерматолога.

Завідуюча другим стаціонарним
відділенням, лікар дермато – венеролог О. В. Суканець



7 Квітня 2014 p.
©http://briz.if.ua/