Сеанс арт-терапії провели з неповнолітніми ув’язненими Івано-Франківського слідчого ізолятора


Скільки існує людство – стільки існує і мистецтво. Воно володіє величезною цілющою силою і про це знали ще наші предки, тому й намагалися лікувати хвороби за допомогою музики, танцю, малювання.

Арт-терапія – метод зцілення за допомогою творчості, що застосовується в психотерапії. Малюючи, займаючись ліпленням або описуючи в літературній формі свою проблему чи настрій, ви мовби одержуєте закодоване послання від самих себе, із власної підсвідомості.

Для арт-терапевтичного підходу характерне те, що в центрі уваги знаходиться не витвір мистецтва, а унікальна особа автора з її потребами, мотивами, цінностями і стереотипами. Метод арт-терапії можна віднести до найдавніших і природніших форм корекції емоційних станів, якими багато людей користуються самостійно: щоб зняти накопичену психічну напругу, заспокоїтися, зосередитися.

 Так, більше зрозуміти самого себе, розвинути впевненість у собі, знайти можливості змінити щось у житті в бік гармонізації, мали змогу і неповнолітні ув’язнені Івано-Франківського слідчого ізолятора. 27 березня 2014 року з ними було проведено профілактичне заняття за допомогою методу арт-терапії, завдання якого було допомогти підліткам подолати дискомфортні стани, висловити свої емоції, настрій у даний момент часу.

У кінці арт-терапевтичного заняття неповнолітні ув’язнені і засуджені мали змогу представити свої роботи і поділитись своїми враженнями.

Ірина Косюк, практичний психолог Івано-Франкіського слідчого ізолятора



28 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/