Спеціаліст застерігає, як не придбати підробки


«Серед різноманітних засобів захисту рослин від шкідників, хвороб та бур'янів є й підробки, — розповідає начальник Державної фітосанітарної інспекції області Богдан Кушнір. — Тара в них начебто така ж, але наповнення значно дешевше за діючу речовину справжнього  препарату й не здатне завдати шкідливому об'єкту жодної шкоди. Найбільш небезпечними є ті підробки, де використовують подібні на вигляд застарілі заборонені препарати. Вони мають дуже високу токсичність, накопичуються в рослинній продукції та ґрунті і здебільшого викликають отруєння.

Аби уникнути неприємностей, не купуйте пестициди таагрохімікати на ринку, з автовантажівок, у невідомих продавців, через інтернет, без чеку та сертифікату якості.

Пам'ятайте: ввозити, продавати йвикористовувати можнатільки зареєстровані пре­парати.Продаж окремих компонентів є нелегальним і свідчить про фальсифікат. Повідомляйте інспекторів державної ветеринарної та фітосанітарної служби про підробку. Купуйте препаратилише в офіційних дистриб'юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фір­мах, котрі добре зарекомендували себе.Ліцензованіпостачальники мають право на зберігання та торгівлю засобами захисту рослин, сертифікати відповідності на продукцію, що реалізується. В ньомута касовому(товарному) чеку має бути за­значена інформація про назвупідприємства або прізвище продавця, найменування товару, його цінута кількість, датупродажу.

Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці: голограми, захисні плівки, номер пар­тії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зня­ти неушкодженою з упаковки. Інформа­ція на етикетці маєбутичітким шрифтом, українською мовою, із зазначеннямназви постачальника тайого адреси вУкраїні, діючої речовини, назви препарату, номеру партії, ваги або об'єму, дати виготовлення йтерміну придатності, найменування фірми-виробника тайого адреси, регламенту застосування(норм витрати, культури, об’єкту, способу, часу обробки, обмеження, терміну очікування, способи знешкодження, заходи безпеки та надання першої медичної допомоги). Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин: пестициди й агрохімікати для роздрібного продажу населенню не розфасовуються в медичну тару. Потрібно зберігати упаковку після використання, яка може слугувати доказом у разі з'ясування, що куплене є підробкою. Уникайте сумнівних угод та вражаючих «знижок», які є першою ознакою фальси­фікату. Привиникненні  сумнівів    щодо   оригінальності продуктутелефонуйте до  компаній-виробників.

Під час роботи з пестицидами забороняється їсти, пити, курити. Не допускаються особи віком до 18 років, вагітні і жінки-годувальниці, а також особи, що мають медичні протипоказання. Роботи необхідно проводити до 10  години ранку й після 18 години вечора в безвітряну погоду і при температурі повітря нижче +10ºС, використовувати респіратори. Одяг щодня витрушувати на відкритому місці й регулярно прати в мильному-содовому  розчині. Забороняється залишати пестициди без охорони. Треба завчасно, але не менш, як за дві доби до проведення кожної хімічної обробки, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, терміни й методи застосування пестицидів, виставляти попереджувальні написи. Невиконання цієї норми є грубим порушенням Державних санітарних правил і тягне за собою відповідальність».

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ.



26 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/