Участь у круглому столі з питань девіантної поведінки неповнолітніх взяли працівники Верховинського РП КВІ, що на Івано-Франківщині


21 березня 2014 року в рамках проведення спільних заходів Верховинського РЦСССДМ та районного підрозділу КВІ відбувся круглий стіл “Девіантна поведінка та правова відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушень” з учнями та волонтерами спеціалізованого формування “Школа волонтерів”.

 У роботі круглого столу взяли участь провідний спеціаліст відділу соціальної роботи РЦСССДМ Богдан Аксюк, спеціаліст І категорії відділу соціальної роботи РЦСССДМ, керівник спеціалізованого формування “Школа волонтерів” Любов Мельничук та інспектор Верховинського РП КВІ Оксана Мальована.
Засідання розпочав провідний спеціаліст відділу соціальної роботи РЦСССДМ Богдан Аксюк, який зазначив, що процес формування особистості ускладнюється соціально-економічною, політичною, екологічною нестабільністю в суспільстві, підсилюється недоліками сімейного і шкільного виховання. Це зумовлює необхідність здійснення профілактики та корекції поведінки дітей та молоді. Сьогодні потребує активного обговорення питання покращення взаємодії з батьківськими громадами, спрямоване на вдосконалення правовиховної роботи.

У своєму виступі Богдан Аксюк детально зупинився на загальнотеоретичних положеннях девіантної поведінки, на типах такої поведінки, на нормах і санкціях, які виникають як наслідок девіантної поведінки індивіда чи групи індивідів у суспільстві.

Представник РП КВІ Оксана Мальована роз’яснила учасникам круглого столу про наслідки, до яких призводить девіантна поведінка, та наголосила, що скоєння правопорушень і злочинів неминуче закінчується настанням відповідальності.

Керівник спеціалізованого формування “Школа волонтерів” Любов Мельничук порушила питання корекційно-виховної роботи щодо запобігання девіантної поведінки дітей і підлітків та особливостей роботи з гіперактивними та агресивними дітьми. Вона зауважила та тому, що суттєвого значення набуває проблема профілактики девіантної поведінки на ранніх етапах її вияву, зокрема в дітей молодшого шкільного віку.

У ході розмови учасники обмінялися думками щодо створення умов та забезпечення правового та соціального захисту учнів в умовах школи та дозвілля, а також тісної співпраці з батьками дітей, схильних до проявів девіантної поведінки. Вони висловили своє бачення проблем практичного застосування та упровадження нових підходів, форм і методів виховання, які відповідали б потребам розвитку особистості на сучасному етапі.

Прес-служба управління ДПтС України в Івано-Франківській області



24 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/