Розвиваємо здібності дошкільнят у театралізованій діяльності


У всіх дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах  було проведено фестиваль дитячого театрального мистецтва. 
Життя у дошкільному закладі різноманітне та насичене. Особливе місце в ньому належить театралізованій діяльності. Маленька вистава за участю дітей – це перша елементарна та перехідна форма від гри до мистецтва. Сприймання театралізованої вистави, що поєднує рухи, співи, художнє слово, міміку, пантоміму, забезпечує виховання різних почуттів дитини, розвиток творчості та пізнання дійсності.
Керівниками та педагогами ДНЗ були розроблені заходи та плани проведення тижня театрального мистецтва. Охоплено дітей різних вікових груп, забезпечено участь батьків вихованців, використано різноманітні форми організації театральної діяльності. Педагогами напрацьовано чималий досвід із використанням казок для розвитку мовлення, вокальних і танцювальних здібностей, художньо-естетичного смаку дошкільників та для виявлення у вихованців артистичних нахилів, набуття ними досвіду і ін.  
Протягом тижня було організовано перегляд дітьми різноманітних видів театрів за змістом казок, а саме: драматизація та театралізація казок,  перегляд вистав різних видів театру: тіньовий, настільний, пальчиковий, на фланелеграфі, інсценування ігор, віршів, оповідань. 
Щоб зацікавити дошкільнят театралізованою діяльністю та виявити їх акторські здібності , вихователі дитячих садків провели цікаві розваги «Зустріч з казковими героями», «Пантомімічні розваги».  Для розширення світогляду малюків педагоги почали тиждень з пізнавальної бесіди «Що таке театр?».
А для дітей старшого віку були запропоновані бесіди про види театрів та про те, яке значення в нашому житті відіграє театральна діяльність та акторська майстерність.
Кожна казка, кожен вид театру в якому були задіяні і яку показали діти відрізнялися не тільки змістовою лінією, завдяки якій діти навчилися бути милосердними, порядними, чесними, справедливими, але й майстерністю виконання. Драматизація казок доказала, в який раз, що такий вид діяльності пробуджує у дошкільників інтерес та активність, бажання проявити себе, сприяти швидкому та надійному запам’ятовуванню слів, а саме головне – служить основою для розвитку творчої уяви. А успішний виступ, увага глядачів ще підвищують авторитет дітей – героїв серед дорослих, а також сприяють формуванню у цих дітей самоповаги.


18 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/