Арсеній Яценюк зустрівся з Маршалком Сенату Польщі та Головою Сейму Литви


У понеділок, 17 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч із Маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем та Головою Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужинєнє.

Арсеній Яценюк від імені Уряду висловив вдячність за підтримку територіальної цілісності України та її незалежності, яка була висловлена країнами-членами ЄС, насамперед Литвою та Польщею.

Він висловив сподівання, що цього тижня буде підписано політичну частину Угоди по асоціацію між Україною та Європейським союзом: «Це те, чого чекають українці. Це те, за що мільйони вийшли на вулиці. Це те, за що Небесна сотня поклала своє життя – за європейське майбутнє України».

Маршалок польського Сенату підкреслив, що візит до України «відбувається в особливий час, коли країна перебуває в надзвичайному становищі, який викликає велике занепокоєння як у країнах-членах ЄС, так і в інших сусідніх державах»: «Це надзвичайне становище пов'язано з актом агресії, здійсненим сусідньою державою».

Богдан Борусевич також зазначив, що звинувачення з боку російської сторони на адресу України стосовно нібито дискримінації російськомовних громадян, не мають обґрунтування, так само як і немає фактів дискримінації інших національних меншин в Україні. За його словами, в Україні проживають 30 тисяч громадян з польським корінням: «У нас немає ніяких сигналів, щоб будь-хто погано до них ставився».

Арсеній Яценюк у свою чергу наголосив, що підтвердженням цього є й той факт, що мовою спілкування під час зустрічі з Маршалком Сенату Польщі та Головою Сейму Литви є російська.

Маршалок зазначив, що на зустрічі обговорюватиметься питання надання економічної підтримки з боку Польщі, а також підтримку у проведенні реформи самоврядування.

У свою чергу, Прем’єр-міністр України наголосив на важливості польського досвіду реформ у цій сфері.

Голова Сейму Литовської Республіки підкреслила, що Литва разом з іншими Балтійськими державами засуджує акт агресії по відношенню до України з боку Росії. Говорячи про вчорашній так званий референдум у Криму, Лорета Граужинєнє, зазначила, що «увесь світ зараз бачить, що відбувається спроба перемальовування політичної карти».

Голова Сейму висловила підтримку Україні та наголосила на готовності Литви в допомозі Україні після того, як буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем’єр-міністр зазначив, що так званий референдум у Криму ще раз продемонстрував принцип «не важливо, хто як голосує. А хто як рахує».

Арсеній Яценюк ще раз підкреслив, що Україна готова до переговорів з Російською Федерацією: «Тільки такі переговори не можуть відбуватися під дулами російських автоматів».



17 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/