На Прикарпатті наразі перебувають 115 біженців з Криму та південно-східних областей України


115 біженців з Автономної Республіки Крим та південно-східних областей України сьогодні тимчасово перебувають на території Прикарпаття. Про це сьогодні, на прес-конференції, повідомив заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Сергій Адамович.

Як було зазначено, з урахуванням складної суспільно-політичної ситуації в державі, зокрема, в АР Крим та південно-східних областях України, та ймовірну загрозу збройного конфлікту на вказаних територіях, керівництвом Івано-Франківської області спільно з громадськістю здійснено низку заходів, спрямованих на забезпечення прийому та функціонування проживання на території області мешканців Автономії та південно-східних областей.

Як стверджує С.Адамович, Прикарпаття разом з Львівщиною стали першими областями, які ініціювали прийом і розселення на своїй території біженців з Південного Сходу.

Діяльність у цій сфері обласна влада здійснює спільно із створеною з ініціативи Молодіжного громадського центру «Еталон» Координаційною радою з питань надання допомоги населенню під час надзвичайних ситуацій.

Зі слів голови МГЦ «Еталон» Лесі Аронець, Координаційну раду було створено ще до кримських подій на основі досвіду, набутого прикарпатськими громадськими активістами у співпраці з зарубіжними партнерами. Наразі при Раді створена і функціонує «гаряча» телефонна лінія

Як стверджує пані Аронець, озвучена цифра – 115 осіб  – це далеко не усі особи, які шукають прихистку на Прикарпатті. Так, на «гарячу лінію» вже звернулися понад 800 осіб. Звертались, в тому числі, і представники великих – чисельністю понад 20 осіб – груп людей. Суттєве збільшення кількості бажаючих знайти притулок у нашій області активісти прогнозують після нічних трагічних подій у Донецьку. Наразі існує проблема доїзду з «проблемних» регіонів. «З вівторка, - пояснює Л.Аронець, - доїхати до нашої частини України – коли в касах немає жодного квитка – дуже проблематично».

Сергій Адамович також зауважив, що сьогодні стоїть питання як про тимчасове перебування прибулих з Криму та Південного Сходу людей (вони, до речі, офіційно ще не мають статусу біженця) на Прикарпатті, так і про їх (в разі суттєвого загострення суспільно-політичної ситуації у їх рідних регіонах) більш тривале проживання. З цією метою мешканці краю люб’язно пропонують свої домівки, садиби зеленого туризму, готелі. Крім того, департаменти соціальної політики та освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА готові надати для цього гуртожитки та інші заклади, що перебувають у їх підпорядкуванні.



14 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/