Якість питної води постійно контролюється


На Прикарпатті 88% води, яка надходить споживачам з централізованих водопроводів, забирається з поверхневих джерел. Таким чином забезпечується водопостачання Івано-Франківська, Калуша, Коломиї, Яремче, Долини, селищ Верховини, Ворохти.

В обласному управлінні водних ресурсів проводиться постійний радіологічний та гідрохімічний контроль якості води в місцях водозаборів та на водних об’єктах комплексного призначення. Відбираються та аналізуються проби в 20 створах. Аналіз результатів вимірювань показує, що в створах великих водозаборів (р. Свіча – Долинський водозабір, р. Лімниця – Калуський водозабір, р. Бистриця Надвірнянська та р. Бистриця Солотвинська – Івано-Франківський водозабір) за більшістю показників вода відповідає другому класу якості з позиції оцінки її екологічного стану, тобто вона є чистою, а за окремими показниками (розчинений кисень, завислі речовини, хлориди, сульфати) навіть дуже чистою.

Більшість невеликих населених пунктів області здійснюють централізоване водопостачання з підземних джерел. Якість води в підземних джерелах в основному відповідає діючим вимогам до питного водопостачання.

У джерелах водопостачання міст Бурштина, Городенки, Рогатина, Тлумача жорсткість води не відповідає стандарту. А  вода в Бурштині містить також надлишок заліза.

Для очищення питної води в містах Івано-Франківську, Долині селищі Верховині працюють фільтрувальні станції. В місті Бурштині станція знезалізнення. За кошти державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів збудовано станції пом’якшення води в містах Городенці, Рогатині, Тлумачі.

На комунальних  централізованих водогонах вода проходить знезараження.



12 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/