Працівники Державтоінспекції завітали в Микитинецьку школу


Працівники Державтоінспекції завітали в Микитинецьку школу, яка належить до Івано-Франківської міської ради, щоб нагадати дітям про правила поведінки малечі на дорогах.

Кожній дитині, щоб стати свідомим учасником дорожнього руху, необхідно ще з раннього дитинства вивчати Правила дорожнього руху та набувати практичних навичок поведінки на вулицях і дорогах. Діти повинні чітко засвоїти, що вони мають певні обов'язки і права, від них залежить не лише власна безпека, але й інших пішоходів та водіїв і що переходити вулицю на червоний сигнал світлофора, в недозволених місцях, перед транспортом який рухається, забороняється не тому, що так вимагають дорослі, а тому що це насправді небезпечно.

Слід зазначити, що найбільш поширеними порушеннями, які стають причинами трагедій серед дітей - це перехід вулиці в недозволених місцях, раптовий вихід на дорогу поблизу транспорту, що рухається та вихід на проїзну частину із-за перешкоди. Переважна вікова категорія постраждалих – це діти віком від 7 до 14 років.

Працівниками Івано-Франківського ВДАІ докладається чимало зусиль для навчання юних пішоходів. Зустрічаючись з ними в навчальних закладах, школах і садочках, інспектори виступають та застерігають від небезпеки на дорогах.Такі зустрічі ми висвітлюємо в ЗМІ, щоб поінформувати ширше коло громадськості та привернути уваагу до проблем дитячого травматизму. Для кращого і дієвішого засвоєння правил поведінки на вулиці має практичне навчання. В дитячих садках і школах інспектори навчають як поводитися в тих чи інших ситуаціях, умовно проводять відтворення типових аварійних ситуацій з участю дітей та показують як потрібно діяти.

Окрім того працівники ДАІ проводять зустрічі з батьками і нагадують їм про те, що основою виховання дисциплінованих учасників дорожнього руху залишається сім'я. Батьки повинні для дітей продумати найбільш вдалий та безпечний маршрут руху до школи з найменшою кількістю перехресть. Кілька разів пройти ним з дитиною, пояснюючи особливості руху, потім обов'язково перевірити, наскільки добре син чи донька засвоїли маршрут та знають, де може неочікувано виїхати автомобіль.
Батькам варто організовувати дозвілля дітей так, щоб вони знаходились якомога далі від проїзної частини дороги.
Найважливіше, що потрібно знати дорослим, що діти беруть приклад поведінки з них. Тож якщо порушують Правила чи батьки, чи інші дорослі учасники руху, діти забувають про набуті знання і діють за принципом оточуючих. Тож перш, ніж переходити дорогу у невстановленому місці, при цьому тримаючи дитину за руку, задумайтеся який приклад Ви подаєте. Дитина краще засвоїть практичний приклад, ніж теоретичний і буде повторювати вашу поведінку, коли буде на дорозі сама.

Отже дисципліна, а разом з тим і безпека дітей починається з дисципліни дорослих (батьків, рідних, оточуючих). І коли діти стають винуватцями дорожньо -транспортних пригод, це означає що їх своєчасно не навчили, не застерегли, а тому і не вберегли від нещастя.

Тож треба почати кожному із себе, адже безпека наших дітей – в наших руках!

Прес служба УДАІ УМВС в області 



11 Березня 2014 p.
©http://briz.if.ua/