В ДТЕК Західенерго підписаний меморандум про гарантії соціального захисту працівників


Меморандум про гарантії соціального захисту працівників ПАТ «ДТЕК Західенерго» був підписаний у Львові 26 лютого 2014 за результатами переговорів керівництва ДТЕК, представників трудового колективу та профспілок ДТЕК Західенерго, Львівенергоспецремонту, Галременерго, а також співробітників Бурштинської та Добротвірської ТЕС. Переговори відбулися з ініціативи працівників, які не бажали переходити до єдиного внутрішнього підрядника з ремонтів – ТОВ «Інтеренергосервіс» (дочірня компанія ДТЕК). У зустрічі також брали участь представники Автосотні самооборони, які запропонували своє посередництво.

Згідно закріплених у Меморандумі домовленостей, протягом 2014 року в ремонт та модернізацію виробничих об’єктів ДТЕК Західенерго буде інвестовано близько 900 млн. грн., з них в реконструкцію 252 млн. грн., капремонт 217 млн. грн. Над виконанням ремонтних робіт у складі ДТЕК Західенерго будуть працювати підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт та інші ремонтні підрядники за умови дотримання строків, забезпечення належної якості робіт та повної відповідності стандартам ДТЕК з охорони праці та промислової безпеки.

«Зараз Україна знаходиться у вкрай складному політичному та економічному становищі. Вочевидь, сьогодні держава з об’єктивних обставин не може бути опорою для підприємств. Це завдання бізнесу – підтримати свою країну та своїх співробітників, забезпечуючи стабільний заробіток та соціальний захист. Я вважаю великим досягненням те, що роботодавець та колектив досягли згоди. Тому, що тільки разом ми зможемо вберегти наші підприємства від зупинки і пройти через скрутну економічну ситуацію», - заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Сторони Меморандуму домовилися про скасування наказу ПАТ «ДТЕК Західенерго» про зміни в штатному розписі Львівенергоспецремонт з 01.01.2014 та зупинення змін в організації виробництва і праці Галременерго та Львівенергоспецремонт. Тобто людей не будуть переводити з цих підприємств до ТОВ «Інтеренергосервіс».

«За два роки ДТЕК збільшив інвестиції у ДТЕК Західенерго у 4 рази – з 200 млн грн. до понад 900 млн грн. Завдяки ефективній функції трейдингу, ДТЕК збільшив експорт української електроенергії. Зараз ми експортуємо понад 5,4 млрд кВт.г, чого не було раніше. Найближчим часом завдяки виконаній реконструкції енергоблоків, ДТЕК Добротвірська ТЕС зможе збільшити експорт електроенергії до Польщі, що сприятиме збільшенню попиту на вугілля львівсько-волинських шахт, – зазначив Максим Тімченко. – За ці два роки відбулося багато важливих позитивних змін. Але ми готові визнати й помилки. Недостатні комунікації компанії з колективом щодо необхідних змін привели нас до непорозуміння. Мета ініційованих нами реформ – підвищення ефективності, конкурентоспроможності ДТЕК Західенерго сьогодні і в майбутньому.

Згідно Меморандуму, керівництво ДТЕК Західенерго підтвердило, що працівникам товариства будуть залишені соціальні гарантії, передбачені колективним договором щодо жінок, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трьохрічного віку, одиноким матерям, дітям сиротам та дітям пів сиротам.

Навчально-тренувальним центрам ДТЕК Західенерго буде надано статус філіалів Академії ДТЕК. В межах існуючих фінансових можливостей ДТЕК Західенерго у 2014 році буде оплачуватися навчання працівників у вищих та середніх навчальних закладах за професіями, які потрібні на виробництві (за технічними спеціальностями, що відносяться до основної виробничої діяльності товариства). Буде забезпечено функціонування системи додаткової мотивації у сфері безпеки праці, в тому числі виплату премій, надання сертифікатів в межах існуючої фінансової можливості товариства у 2014 році.
З 01.07.2014 року у ДТЕК Західенерго має бути запроваджено єдину систему добровільного медичного страхування працівників за рахунок товариства. Впровадження нової (за системою грейдів) системи оплати праці у товаристві буде перенесено на 01.07.2014.

Довідка
ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко. У ДТЕК працюють 140 тисяч осіб.
Основною продукцією ДТЕК є електроенергія. До портфеля активів компанії входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18 ГВт; 1 ВЕС проектною встановленою потужністю 200 МВт; 5 підприємств з передавання та продажу електроенергії, які обслуговують понад 5,2 млн клієнтів – фізичних і юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; нафтогазовидобувні активи.
Відпуск електроенергії генерувальними підприємствами ДТЕК у 2012 році склав 51,4 млрд кВт∙год., закупівля електроенергії для постачання споживачам – 53,9 млрд кВт∙год., видобуток вугілля підприємствами – 39,7 млн тонн, обсяг збагачення вугілля – 27,7 млн тонн. ДТЕК експортує електроенергію до 6 країн, вугільну продукцію – до 36 країн світу.
Консолідований виторг ДТЕК у 2012 році склав 82,5 млрд грн, чистий прибуток – 5,9 млрд грн.
Додаткова інформація: www.dtek.com/uk

Іванка Попович, для БРІЗ



27 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/