Проект “Стань приятелем”: разом долаємо стереотипи


Проект Карітасу «Допоможи іншому – стань приятелем» вже має перші результати. На сьогодні сформовано 20 приятельських пар з числа молоді з обмеженими можливостями та волонтерів Карітасу – повідомляє БРІЗ.

 

Окрім індивідуальних походів, спільних заходів та дружби, приятельські пари активно долучилися до проведення групових занять. Спільними зусиллями виготовлено чимало прекрасних намист з бісеру, дерев’яних рамок, цікавих ялинкових прикрас, декоративних підсвічників та інших цікавинок. Такі заняття є дуже важливими та ефективними не тільки для молоді, а й для волонтерів, які, перебуваючи у такому середовищі, вчаться приймати людей такими, якими вони є, з усіма їхніми слабостями та характерами, через дружбу з неповноправними можуть пізнати інші життєві цінності, відкрити для себе новий сенс життя та подивитися на світ очима любові.

 

Для молоді з обмеженими можливостями також важливо відчувати власні можливості, відчувати, що не тільки вони отримують щось, але й можуть навчити приятеля-волонтера чомусь новому. Це для них – безмежна радість, а разом із тим – неабияка можливість інтегруватися в суспільство, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя.

Спільними зусиллями доводимо, що суспільство є гуманним тоді, коли базується на відкритості і повазі до слабих та зневажених.

 

Своїми враженнями ділиться волонтерка Скиданчук Уляна: «Те, що привело мене вдруге й наступні рази до Карітасу - це прагнення бути з іншими, адже, за словами Жана Ваньє (засновник “Ляршу”), “наше серце не потребує ні слави, ні влади, ні успіху, ні почестей. Єдиною його потребою є любов та єднання зі серцями інших людей».

 

Ці заходи відбулися завдяки фінансової підтримки Мережі нідерландських благодійних фондів лдя Центральної та Східної Європи, Сканфонду та Карпатського Фонду (МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону») у рамках Програми приятелів «Потрібні двоє: допоможи іншому – стань приятелем». Проект на базі БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» розпочався із серпня 2011 року.

Наталка Голомідова

 

Читайте також:

У Карітасі Миколая зустріли на льоду4 Січня 2012 p.
©http://briz.if.ua/