Міндоходів разом з інвесторами працюватиме над оптимізацією кількості податків


Міністерство доходів і зборів України разом з інвесторами працюватиме над розробкою та впровадженням інструментів для стимулювання інвестиційної активності в Україні, зокрема, над оптимізацією структури та кількості податків і зборів. Про це повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій і підприємницької діяльності, яке відбулося сьогодні, 13 лютого, у м. Києві.

За словами Міністра, зміна структури та скорочення кількості  податків з 22 до 14 дозволить спростити звітність, скоротити ресурси, що витрачаються на податкове адміністрування як підприємцями, так і Міністерством.

«У довготривалій перспективі ми бачимо сенс у перенесенні акцентів на оподаткування споживання, збільшенні ролі акцизних і рентних платежів. Це загальноєвропейський тренд, який ми маємо намір запровадити в національну практику», - зауважив Олександр Клименко.

Серед інших важливих реформ, над якими Міністерство та інвестори працюватимуть разом, Міністр відзначив перехід до спрощеної процедури контролю митної вартості товарів із підвищенням ролі пост-аудиту а також реформу III розділу Податкового кодексу щодо  правил адміністрування податку на прибуток. Законопроект щодо другої ініціативи розроблявся саме в межах Інвестиційної ради при Міндоходів і найближчим часом буде винесений на розгляд громадськості.

«Завдяки нашій спільній роботі визначені  чіткі та зрозумілі норми щодо адміністрування податку на прибуток, зроблено суттєвий крок до  єдності національних і міжнародних стандартів обліку. Відзначу, що в кінцевому варіанті  законопроекту знайдено баланс інтересів бізнесу та держави, враховані більше 60% пропозицій членів Інвестиційної ради», - підкреслив Міністр.

Крім того, під час засідання Ради обговорювалися питання щодо імплементації закону про трансфертне ціноутворення, принципи визначення справедливої ринкової ціни, ситуація із відшкодуванням ПДВ, а також розглядалися варіанти податкових і митних механізмів підтримки  національної економіки, зокрема, у легкій промисловості та ІТ-сфері.

Представники бізнесу погодилися з думкою Міністра Олександра Клименка щодо  важливості  діалогу між державою та бізнесом, особливо в періоди політичної нестабільності.

«Я розумію, що поточна ситуація ставить перед бізнесом нові виклики. І, запевняю, ви не залишитеся з ними один на один. Якщо літак Україна зараз у зоні турбулентності, то на борту - як бізнес, інвестори, так і представники влади. Незалежно від того, чи відбудеться зміна екіпажу, курс повинен залишатися незмінним», - підкреслив Міністр.

Олександр Клименко також звернувся до інвесторів із закликом внести свої пропозиції до плану Міністерства по боротьбі з корупцією. Отримавши відгуки бізнесу, Міндоходов матиме змогу «створити системний документ для вирішення системної проблеми», впевнений керівник відомства.

Нагадаємо, Рада з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності була створена у 2013 році з метою  створення платформи для дієвого діалогу між Міністерством доходів та зборів України й інвесторською спільнотою у сфері розвитку податкової та митної політики, подальшого розвитку сервісної служби і залучення додаткових інвестицій шляхом поліпшення фіскального середовища України, з урахуванням кращих міжнародних практик, адаптованих до національних особливостей законодавства України. До складу Ради входять більше 50 власників та топ-менеджерів українського та іноземного бізнесу, керівники бізнес-асоціацій, представники органів державної влади. 



14 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/