Олександр Кікцьо, правник: «Дискусія про майбутнє України повинна проходити за активної участі всіх громадян з усіх регіонів країни»


«Зміна діючої Конституції поспіхом, як це намагаються зробити опозиціонери, щоб протягнути вигідні для себе положення, недопустима, - заявив Олександр Кікцьо. – Жодна країна в світі не перекроює свою Конституцію так, як це робиться в Україні. Який же це Основний Закон, котрий кожен буде переробляти так, як йому заманеться?».

За останні десять років це вже третій раз ми будемо змінювати Конституцію України, і не завжди ці зміни проводилися з врахуванням точку зору громадян України, не завжди давали позитивний результат, наголосив регіонал. Зокрема, Конституція 2004 року стала результатом політичних домовленостей, які практично проігнорували думку суспільства. Розбалансування влади призвело до соціально-економічних проблем, зростання корупції, постійних конфліктів і перевиборів.

Як підкреслив правник, напевно, зараз дійсно існують реальні підстави для коректування певних положень Конституції. Однак нашвидкуруч такі важливі речі не робляться. Якщо й міняти знову Конституцію, то це потрібно робити виважено, гласно й не поспіхом. Конституційна реформа має проходити із залученням юристів та експертів, як з України, так і європейських держав. І головне – з урахуванням думки українського народу. Тому Президент В.Янукович запропонував використовувати напрацювання Конституційної асамблеї , а також не виключив проведення референдуму. У підготовці нової редакції Конституції мають взяти участь громадяни всіх регіонів України . Південь , Схід і Центр України мають власну точку зору на майбутній устрій країни.

Регіони повинні отримати більше повноважень. Має бути створена більш справедлива бюджетна система.

Спроба опозиції під прикриттям майдану внести косметичні зміни в Основний Закон - безперспективна. Жителі України , втомлені від свавілля екстремістів , яких опозиціонери використовують для захоплення влади , вже зараз вимагають скорочення обсягу депутатської недоторканності, скорочення числа депутатів у ВР, введення в законодавство права на відкликання депутата . Громадяни прагнуть дисциплінувати політиків, з вини яких країна опинилася на межі розрухи.



12 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/