На Тлумаччині пройшли тактико-спеціальні навчання з пошуку і порятунку людей в період пропуску паводків, повеней та льодоходу


7 лютого на Тлумаччині  відбулися тактико-спеціальні навчання щодо дій підрозділів аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в області та Тлумацького гарнізону управління ДСНС в області у надзвичайних ситуаціях та подіях, пов’язаних з паводками, повенями та льодоходом.

У навчанні взяли участь перший заступник голови  Тлумацької райдержадміністрації, голова Тлумацької   районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ігор Бринський, член Тлумацької  районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Іван Шкварок, заступник начальника управління ДСНС в області з реагування на надзвичайні ситуації підполковник служби цивільного захисту Віталій Федунків.

Навчання проходили на території с. Нижнів, в районі моста на автодорозі Івано-Франківськ – Тернопіль, в два етапи.

На першому етапі вдосконалювалися професійні навички рятувальників щодо дій, пов’язаних з проведенням пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах. За тактичним задумом, до оперативно-координаційного центру за номером «112» надійшло повідомлення про те, що під час зимової риболовлі в результаті розколу криги двоє рибалок опинились на окремих крижинах. Один із рибалок неподалік берега впав у воду і тримається за лід, а другий знаходиться під мостом на кризі. Їм на допомогу вирушив місцевий мешканець, який був очевидцем події, однак з власної необережності чоловік теж впав у воду і потребує допомоги.

Рятувальники відпрацьовували дії чергового караулу державної пожежно-рятувальної частини № 5 м. Тлумач, відділення водолазно-рятувальних робіт та гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в області.

На другому етапі навчань були проведені вибухові роботи з метою захисту гідротехнічних споруд та мостів від льодоходу. Згідно тактичного задуму, в управління ДСНС в області від чергового облавтодору надійшло повідомлення про загрозу руйнування автомобільного мосту в селі Нижнів району через утворення затору льоду біля його опор. До місця виклику було направлено групу піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в області.

В ході тактико-спеціальних навчань рятувальники діяли оперативно та професійно, з поставленим завданням справилися добре. Підбиваючи підсумки навчань голова районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ігор Бринський відзначив, що працівники Тлумацького гарнізону управління ДСНС довели свою готовність діяти за призначенням під час виникнення надзвичайних ситуацій та задля порятунку людей.11 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/