Органи виконавчої влади, комунальні служби та рятувальники в умовах погіршання погоди діяли злагоджено і професійно


Зима аж наприкінці січня згадала про свої права і вирішила продемонструвати крутий характер: сильні снігопади, морози та ожеледиця ускладнили дорожній рух транспорту на окремих ділянках доріг області.

Щодня десятки машин опинялися у сніговій пастці, визволитися з яких водії самотужки були неспроможні. Починаючи з 20 січня водіям знадобилася допомога працівників Управління ДСНС в області, тільки цього дня рятувальні підрозділи шість разів виїжджали для надання допомоги на автошляхах Прикаття.

Ситуація повторилася і в наступні дні. Впродовж 25 – 26 січня рятувальні підрозділи області здійснили 31 виїзд для надання допомоги водіям, що застрягли в снігових заметах на автошляхах Прикарпаття, вивільнили 87 одиниць транспортних засобів, в яких надали допомогу 173 особам. Серед них – в селі Ісаків Тлумацького району рятувальниками було надано допомогу дев’ятьом пасажирам рейсового автобуса «Ісаків – Івано-Франківськ», що застряг у сніговому заметі. П’ятьох з них було доставлено в стаціонарний пункт обігріву, розташований в Тлумацькій центральній районній лікарні. Того ж дня на пункт зв’язку ДПРЧ-7 міста Коломиї надійшло повідомлення про те, що в селі Семаківці присілок Криничка Коломийського району карета швидкої допомоги через замети не може доїхати до місця виклику за хворим з попереднім діагнозом «інсульт». Прибувши до місця виклику, рятувальники транспортувати хворого на ношах від будинку до машини швидкої на відрізку шляху понад 300 метрів. Ситуація з швидкою допомогою повторилася в наступні дні. 30 січня на пункт зв’язку ДПРЧ-7 міста Коломиї надійшло повідомлення про те, що в селі Жукотин карета швидкої допомоги через замети не може доїхати до місця виклику за хворим з попереднім діагнозом «інфаркт». Прибувши до місця виклику, рятувальники розчистили снігові замети на дорозі протяжністю більше 200 метрів, а по прибутті допомогли транспортувати хворого 70-літнього чоловіка на ношах від будинку до карети швидкої допомоги. У зворотній бік машини рухалися так само – попереду машина рятувальників, за нею – карета швидкої допомоги. За словами командира другого відділення ДПРЧ-7 міста Коломиї старшого сержанта служби цивільного захисту Михайла Тодоріва, у такі хвилини реально відчуваєш цінність людського життя і важливість наданої допомоги.

А вночі 31 січня на пункт зв’язку ДПРЧ №13 м.Городенка надійшло повідомлення від лікаря швидкої медичної допомоги про те, що в селі Глушків Городенківського району перебуває хвора дитина, яка потребує огляду лікаря, а карета швидкої медичної допомоги через сильні замети не може дістатися до місця виклику. Рятувальники за допомогою пожежного автомобіля доправили лікаря до будинку, де перебувала хвора 5-річна дитина. Після огляду було прийнято рішення госпіталізувати дитину до медичного закладу. На прохання лікаря рятувальники посадили дитину в салон пожежного автомобіля і в супроводі матері і медика доправили хворого до карети швидкої медичної допомоги.

31 січня за дорученням голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Чуднова відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС, присвячене єдиному питанню – ситуації в області, пов’язаної з погодними умовами внаслідок сильного снігопаду, вітру та снігових заметів. Начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що ситуація в області класифікується як надзвичайна ситуація місцевого рівня. Найбільш складними за наслідками несприятливих погодних умов є Городенківський, Тлумацький, Коломийський та Надвірнянський райони, неможливий проїзд до понад ста населених пунктів, до 55 – утруднений.

Членами комісії були заслухані представники комунальних служб, зокрема служби автомобільних доріг, ПАТ «Прикарпаттяобленерго», житлово-комунального господарства, ПАТ «Івано-Франківськгаз». Було зазначено, що всі відповідні відомства мають достатньо технічного ресурсу та паливно-мастильних матеріалів – з задіянням резервного фонду – для ліквідації наслідків даної ситуації, розгорнуті пересувні та стаціонарні пункти обігріву, проводиться передислокація технічних засобів з метою їх найефективнішого використання, на проблемних дорогах організоване розчищення снігу, працюють аварійно рятувальні бригади комунальних служб. Районним державним адміністраціям було доручено на місцях розгорнути роботу оперативних штабів з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, а органам місцевого самоврядування потурбуватися про самотніх та людей похилого віку.

Такі несприятливі погодні умови тривали до 5 лютого, працівники Управління ДСНС в області щодоби виїжджали на дороги Прикарпаття для надання допомоги водіям. Загалом, з початку зимового періоду рятувальниками здійснено 232 виїзди для надання допомоги водіям у снігових заметах, надано допомогу 578 особам, задіяно 380 осіб особового складу та 113 одиниць техніки. Для своєчасного уточнення інформації, надання допомоги населенню та координації дій служб взаємодії в найбільш складних районах області працювали три мобільно-оперативні групи та було створено робочу оперативну групу У ДСНС в області, якою підтримувався постійний телефонний зв’язок з кожним головою сільської ради, де було відсутнє транспортне сполучення. У взаємодії з органами місцевого самоврядування було заздалегідь здійснено завезення продуктів харчування й медикаментів до таких населених пунктів.

Працювали 49 стаціонарних пунктів обігріву, які надали допомогу 262 особам та 15 пересувних пунктів обігріву Управління ДСНС в області. Завдяки злагодженим діям виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, всіх відповідних комунальних служб та Управління ДСНС в області надзвичайну ситуацію місцевого рівня було ліквідовано, рух на всіх автошляхах і до всіх населених пунктів відновлено, а рятувальні підрозділи області ще раз довели свою професійність щодо дій за призначенням та постійну готовність прийти на допомогу мешканцям краю у випадку біди.



7 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/