Безпека людей – спільними зусиллями рятувальників та представників Церкви


4 лютого відбулася зустріч працівників Управління ДСНС в області та священнослужителів, в ході якої обговорювалися питання недопущення випадків пожеж в культових спорудах та храмах, форми проведення масово-роз’яснювальної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності.

В ході зустрічі працівники служби з надзвичайних ситуацій звернули увагу присутніх на ситуацію, що склалася в області з пожежами, травмуванням та загибеллю людей на них, навівши конкретні факти та звернулися з проханням до Всечесних Отців під час богослужінь довести цю інформацію до прихожан, щоб попередити в подальшому трагічні випадки.

Йшлося також і про основні ви­моги правил по­жежної безпеки до ку­льтових спо­руд, адже ще декілька років тому на Івано-Франківщині мали місце пожежі культових споруд, до речі, деякі з них були пам’ятками архітектури. Основними причинами виникнення таких випадків були необережне поводження віруючих з відк­ритим вогнем, порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації освітлювальних електромереж, – підкреслив головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Володимир Шкромида.

Як свідчить статистика, за останні роки на території області пожеж в церковних храмах поменшало, але, як зазначалося у ході зустрічі, і надалі залишаються актуальними проблеми забезпечення церковних храмів автоматичними засобами виявлення пожеж та попередження про їх виникнення, що дозволило б завчасно виявити загоряння і ліквідувати його з мінімальними втратами для релігійної громади, а також обробка вогнетривким розчином дерев’яних конструкцій будівель та споруд, забезпечення культових споруд первинними засобами пожежогасіння та протипожежним інвентарем.

Як зазначив Митрополит Галицький,керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ Кир Андрій, такі зустрічі є досить конструктивними, адже проводяться у фо­рмі діалогу і активно обговорюються проблеми захисту ку­льтових споруд та форми проведення роз’я­с­нювальної роботи щодо правил безпеки життєдіяльності се­ред парафіян. А оскільки до слова настояте­ля храму віряни ставляться шано­бливо, то й рекомендації щодо безпеки життєдіяльності, які прозвучать на проповідях, вони виконуватимуть ретельно. Це дуже добре ро­зуміють і самі священики, для яких така спі­впраця дає можливість, з одного боку, застерегти членів сво­єї пастви бути обережними у по­бу­­ті,і таким чином, вберегти їх від біди, а з іншого, бути певними, що дотримання правил пожежної безпеки допоможе вберегти від нещадної вогняної стихії культові споруди та храми.



6 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/