Лекція Вахтанга Кіпіані студентам Інституту історії, політології і міжнародних відносин


Вже вкотре Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника відвідують відомі громадські та культурні діячі, журналісти. Прикладом може служити зустріч, що відбулась 4 лютого 2014 року із заслуженим журналістом України, лауреатом численних премій, публіцистом, громадським діячем та борцем за свободу друкованого слова, українцем грузинського походження – Вахтангом Кіпіані, який прочитав лекцію студентам Інституту історії, політології і міжнародних відносин.

Кіпіані Вахтанг Теймуразович є головним редактором сайту "Історична правда", викладачем магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові. Проект "Історична правда" – це журналістський ресурс про минуле України, який виходить офлайн, видає книги, працює над створенням музею преси та колекціонує українські друковані видання минулого століття.

Український журналіст представив студентській аудиторії три книги, які було видано за три роки існування сайту "Історична правда". Кожна із книг випускалась завдяки добродіям, спонсорам та фондам. За словами Вахтанга Кіпіані: "Ці книги – це спроба показати життя таким, яким воно є насправді". На тому, що це традиційні книжки, редактор сайту "Історична правда" зробив особливий наголос, оскільки видати саме такі, а не електронні книжки, було чи не найголовнішою метою, яку поставили перед собою ініціатори проекту, розуміючи, що епоха друкованого книговидання добігає свого логічного завершення.

Першою було презентовано книгу "Година папуги" Олександра Зінченка - це чи не перша українська книжка, яка докладно розповідає про трагедію Катині та про її українські сторінки. Ця книга є унікальною, підтвердженням цього рідкісного прикладу історичної публіцистики є її емоційне наповнення. Наступними було презентовано книги "Чому Грузії вдалося" Лариси Буракової та "Американська сага Павла Лазаренка" Сергія Лещенка. В першій із них подається інформація про те, що зробила Грузія на шляху до кращого життя, як країні вдалося з наднизького старту, з повного розладу державницького апарату ввійти до п'ятірки країн із розширеними можливостями ведення бізнесу. В епопеї Сергія Лещенка "Американська сага Павла Лазаренка" описується історія колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка, подається приклад якою мала б стати українська правова система.

Ця книга є показником того, що не потрібно робити чиновникам, які перебувають при владі. Розповівши багато цікавих речей із журналістської діяльності, відповівши на чимало цікавих запитань викладачів та студентства, гість подарував проанонсовані книжки науковій бібліотеці університету.

Прес-служба Прикарпатського національного університету



5 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/